Bezpieczna droga do szkoły - inauguracja ogólnopolskich działań

i

Autor: Materiały prasowe Bezpieczna droga do szkoły - inauguracja ogólnopolskich działań

Bezpieczna droga do szkoły. Ogólnopolskie działania policjantów także w Koszalinie

2021-09-02 10:27

Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6,7,10, 17 i 18. Tym samy rozpoczęli działania związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze.

Przez najbliższe tygodnie mundurowi będą odwiedzać uczniów w Koszalinie i powiecie realizując program „Bezpieczna droga do szkoły”. W programie: zajęcia teoretyczne z najmłodszymi oraz działania policjantów koszalińskiej drogówki związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze.

Bezpieczna droga do szkoły

i

Autor: Materiały prasowe Bezpieczna droga do szkoły

W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania z dziećmi, tuż przed pierwszym dzwonkiem, mundurowi rozdawali uczniom odblaskowe elementy. Tłumaczyli, że dzięki takim gadżetom każde dziecko będzie widoczne na drodze z bardzo dużej odległości, bez względu na warunki atmosferyczne.

Podczas uroczystego apelu policjanci przywitali pierwszoklasistów i przekazali informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie rozpoczęli także działania, które polegają na monitorowaniu głównych ciągów komunikacyjnych, przejść dla pieszych szczególnie w obrębie szkół po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków