Niż Antonina nad Polską. Wichury i opady deszczu

i

Autor: pexels/IMGW Niż Antonina nad Polską. Wichury i opady deszczu

Jeszcze kilka wietrznych dni w Koszalinie. Najnowsza prognoza

2022-02-21 12:43

Tego jeszcze nie było - w jeden dzień, 19 lutego (sobota) Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 20 tysięcy zdarzeń w związku z silnym wiatrem. Do tej pory dobowa norma to ok. 1000 zdarzeń. Weekendowa wichura zasiała jednak duże spustoszenie, również w regionie Pomorza Zachodniego. W naszym województwie strażacy od piątkowego wieczoru do soboty po południu wyjeżdżali ponad 3800 razy.

W efekcie wichur, do niedzieli wieczorem w woj. zachodniopomorskim bez prądu pozostawało ok. 41 tysięcy mieszkańców, a strażacy w regionie koszalińskim przez weekend wyjeżdżali ponad 3800 razy. Wiele domów i budynków zostało uszkodzonych - wiatr w sobotę wiał z zawrotną prędkością dochodzącą nawet do 130 km/h. Niestety silny porywy nie ustąpią z dnia na dzień.

Niszczycielska wichura w Bydgoszczy

PROGNOZA NA NAJBLIŻSZE DNI

Mocno powieje jeszcze przynajmniej do środy, wiatr na Pomorzu Środkowym może osiągać nawet 80-90 km/h, zwłaszcza w pasie nadmorskim. Będzie mu towarzyszyć intensywny deszcz, zwłaszcza w środowy poranek. Temperatura od jutra poleci w dół i maksymalnie zobaczymy na termometrach 2-3 stopnie, po środowej kulminacji nieco się ociepli i będziemy mogli liczyć na 6-8 kresek, a nawet nielicznie przebijające się promienie słońca. W czwartek i piątek w regionie koszalińskim powieje już tylko umiarkowanie.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Sonda
Czy obawy związane z Rosją są zbyt duże?