Jaszczurka w Tajlandii

i

Autor: CGTN America/Canva

Świat

Kobieta przeżyła chwile grozy na wakacjach. Jaszczurka wyskoczyła z toalety!

2023-11-20 13:58

Ta para nie tak wyobrażała sobie wyjazd do Tajlandii. W ich pokoju hotelowym postanowił pojawić się nieproszony gość, którym okazała się jadowita jaszczurka! Gad wszedł przez odpływ toalety, a wszystko zostało udokumentowane w postaci wideo na TikToku.

Wakacyjna "niespodzianka" w pokoju hotelowym

Para Brytyjczyków z Kent zaplanowała egzotyczne wakacje w miejscowości Pathum Thani w Tajlandii. Niestety zamiast niezapomnianych widoków otrzymali... jaszczurkę w toalecie!

Kobieta o nazwisku Chantima Chairisuk tłumaczyła gazecie "Daily Mail", że zobaczyła w toalecie poruszający się cień, a kiedy podeszła bliżej okazało się, że jest to mała jaszczurka. Kobieta nagrała całą sytuację, a następnie zawołała do łazienki swojego chłopaka. Zaszokowany mężczyzna bał się wykonać jakiegokolwiek ruchu, aby nie przestraszyć jadowitego gada, który na szczęście sam zawrócił w dół rury:

Moja dziewczyna zadzwoniła do mnie i powiedziała, że w toalecie porusza się coś małego i czarnego. Pomyślałem: „to dziwne”, nie spodziewałem się, że to będzie jaszczurka! - mówił dla portalu "Metro" Jason Kingman 

Jaszczurka była jadowita!

Gad okazał się być waranem paskowanym, często występującym w Tajlandii gatunkiem jaszczurki. Warany znane są z tego, że są umiarkowanie jadowite! Na szczęście są też płochliwe, a w razie zagrożenia uciekają do wody. Najprawdopodniej jaszczurka próbowała ukryć się w rurach przed sprayem na insekty, który był tego samego dnia rozpuszczany po okolicy:

Ludzie na zewnątrz rozpylali środki owadobójcze. Myślę, że jaszczurka próbowała uciec, więc ukryła się w naszej toalecie - dodaje kobieta

Na szczęście cała sytuacja skończyła się wyłącznie na strachu!