Kołobrzeg nagrodzony w konkursie „Przyjazny Brzeg w Toruniu

i

Autor: materiały prasowe Kołobrzeg nagrodzony w konkursie „Przyjazny Brzeg" w Toruniu

Kołobrzeg nagrodzony w konkursie „Przyjazny Brzeg w Toruniu. Chodzi o promocję wartości polskich wód

2021-08-18 12:13

Podczas Dni Wisły, jednej z większych śródlądowych imprez wodniackich wręczono doroczne nagrody - ,,Przyjazny Brzegu”. To prestiżowe nagrody przyznawane za podnoszenie świadomości społecznej na temat istoty wód polskich

Zadaniem konkursu jest wyróżnianie wszelkich inicjatyw inwestycyjnych i promocyjnych, które kształtują społeczną świadomość wartości wód Polski i właściwego zagospodarowania ich brzegów z myślą o turystach wodnych.

Kandydatami są gminy, wsie, małe i duże miasta, stanice kajakowe, mariny. Nagroda ma również wyróżnić inicjatywy nowatorskie, które są związane z ochroną środowiska, a także działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

To już XVII edycja konkursu. Nagrody przyznaje jury składające się m.in.: z przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Kajakowego, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wśród wyróżnionych znalazł się Uczniowski Klub Żeglarski Błękitni – Grzybowo - za organizację zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży z osobami niepełnosprawnymi oraz Marek Padjas, Grotmaszt Bractwa Kaphornowców - za nieszablonowe przedsięwzięcia realizowane na rzekach i oceanach. Kolejna edycja konkursu za rok.

Katastrofa w Szczekocinach