Rozrywka

Morsy opanowały plażę w Mielnie! Tak wyglądał XXI Międzynarodowy Zlot

2024-02-11 13:37

Niedziela była ostatnim dniem XXI Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Podczas czterodniowej imprezy atrakcji nie brakowało! W niedzielę, pomimo nie najlepszej pogody, setki morsów zdecydowało się na kąpiel w Morzy Bałtyckim.

Mielono po raz kolejny stało się stolicą morsowania!

Od 2004 r. zachodniopomorskie Mielno przez kilka dni lutego staje się międzynarodową stolicą morsów, czyli miłośników zimowych kąpieli z Polski i różnych zakątków świata. Podczas mieleńskich zlotów ustanowiono dwa rekordy Guinnessa w liczbie kąpiących się morsów w jednym miejscu. Pierwszy w 2010 r., gdy do wody weszły 1054 osoby, i drugi w 2015 r., nadal aktualny, gdy w Bałtyku wykąpało się 1799 morsów.

Podczas kolejnych zlotów w Mielnie do morza wchodziło więcej morsów, ale już bez ustanawiania rekordów. Ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią w 2021 r. impreza się nie odbyła, za to w 2022 r. połączono dwie edycje. W wydarzeniu wzięło wówczas udział 8576 morsów. W 2023 r. do Mielna przyjechały na zlot 8893 osoby.

W 2024 roku chętnych do morsowania także nie brakowało. Uczestników imprezy, oprócz chęci kąpieli w zimnym Bałtyku, przyciąga co roku panująca w Mielnie atmosfera i możliwość wspólnej zabawy. Wśród atrakcji jakie mieli do dyspozycji wszyscy przybyli było m.in. wesołe miasteczko, a także tańce, zabawy i konferencje.

W niedzielę ulicami Mielna przeszła Wielka Parada Morsów. Jesteście ciekawi jak wyglądała niedziela w Mielnie? Zobaczcie to wszystko na naszych zdjęciach!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!