Obwodnica Koszalina coraz bliżej! Co z kolejnymi odcinkami S6?

i

Autor: fot. archiwum GDDKiA

Obwodnica Koszalina coraz bliżej! Co z kolejnymi odcinkami S6?

2021-08-25 9:59

Jak dobrze pójdzie, to już w 2025 roku pojedziemy nową, czteropasmową trasą S6 aż do samego Gdańska. Dziś wojewoda zachodniopomorski wydał ważną decyzję ZRID dla odcinka Sianów - Sławno, a lada dzień wyda taką samą dla odcinka Sławno - Słupsk.

ZRID to skrót od Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Innymi słowy, to takie pozwolenie na budowę dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, która jest zarządcą drogi i która - dzięki takiemu ZRID - może rozpocząć np. wywłaszczanie z nieruchomości, czy ogłosić przetarg na budowę drogi.

Jak czytamy na GK.24, GDDKiA w Szczecinie otrzymała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na pierwszą część trasy ekspresowej S6 Koszalin - Słupsk. Odcinek obejmuje fragment od końca obwodnicy Sianowa do początku obwodnicy Sławna.

"W najbliższym czasie powinniśmy uzyskać także decyzję ZRID na drugi odcinek tej trasy - od Sławna do Słupska. Wówczas możliwe będzie ogłoszenie przetargu na budowę 46 km nowej drogi ekspresowej, w formule optymalizuj i buduj"

- dowiedział się portal GK.24 w szczecińskim oddziale GDDKiA.

Odcinek drogi ekspresowej S6 Sianów - Sławno ma ponad 23 km długości. W ramach inwestycji powstaną m. in. cztery nowe węzły drogowe (Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice), dwa Miejsca Obsługi Podróżnych kat. II, jeden obwód utrzymania drogi, a także urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przypomnijmy jeszcze, że w lipcu podpisana została umowa na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa. Brakujące siedem kilometrów wybuduje, do 2023 roku, za niecałe pół miliarda złotych, Polbud Pomorze.

BMW serii 2 Coupe nowej generacji