W Koszalinie punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 od 19 kwietnia działa w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne W Koszalinie punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 od 19 kwietnia działa w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich

Prawie 2100 osób zaszczepionych w pilotażowym punkcie szczepień powszechnych w Koszalinie

2021-04-26 15:27

Niemal 2100 osób zaszczepiono pierwszą dawką przeciw COVID-19 w pilotażowym punkcie szczepień powszechnych w Koszalinie – powiedział w poniedziałek prezydent Koszalina Piotr Jedliński na briefingu podsumowującym pierwszy tydzień działania punktu.

Prezydent Koszalina podkreślił, że mimo informacji o zmniejszeniu w bieżącym tygodniu dostaw szczepionek do Polski w koszalińskim punkcie szczepień powszechnych planowane jest wykonanie od 26 do 30 kwietnia niemal 2000 szczepień. "To dalej jest ok. 380 szczepień dziennie, więc ten spadek można powiedzieć jest niezauważalny" – podkreślił Jedliński.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

W Koszalinie punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 od 19 kwietnia działa w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich, w obiekcie miejskiego samorządu i Politechniki Koszalińskiej. Operatorem punktu jest Poliklinika, przy czym pracują w nim też studenci piątego roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

Punkt jest czynny w godz. 9.00-19.00 od poniedziałku do soboty. Uruchomione zostały trzy stanowiska szczepień, trzy stanowiska rejestracji telefonicznej, jest lekarz. W sprawach organizacyjnych i porządkowych pomogą żołnierze WOT, policja i straż miejska.

W punkcie bezpośrednia rejestracja nie jest możliwa. Chętni, zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień, mogą skorzystać z rejestracji telefonicznej, e-Rejestracji dostępnej na stronie pacjent.gov.pl lub wysłać SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880-333-333.

Sonda
Czy pracodawcy powinni płacić za czas poświęcony szczepieniu przeciw COVID-19 w czasie godzin pracy?
Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii