Ulica Zdrojowa w Kołobrzegu do remontu

i

Autor: materiały prasowe Ulica Zdrojowa w Kołobrzegu do remontu

Przebudowa Zdrojowej ruszy przed sezonem. Tak zdecydował kołobrzeski magistrat

2022-03-18 15:01

Trwają przygotowania do przeprowadzenia jednej z większych inwestycji w mieście – przebudowy ulicy Zdrojowej. Na początku władze Kołobrzegu zapowiadały, że remont ruszy po sezonie letnim, jednak aby nie stracić dofinansowania – modernizacja ruszy wcześniej

Powodem przyspieszenia prac są również rosnące ceny na rynku budowlanym oraz możliwość utraty dofinansowania z Polskiego Ładu, a to wynosi 13 mln zł. Przetarg na wykonawce ruszy jeszcze w kwietniu, zwycięska firma będzie miała na wykonanie prac 330 dni od czasu podpisania umowy.

Prowadzenie tak dużej inwestycji w czasie sezonu oznacza ogromne problemy komunikacyjnej w tej części miasta. Z utrudnieniami muszą liczyć się również przedsiębiorcy, którzy w strefie uzdrowiskowej prowadzą swoje interesy. Magistrat poszukuje możliwych rozwiązań, które pomogą rozwiązać problem.

Zakres prac przebudowy ul. Zdrojowej jest rozległy dotyczy nie tylko budowy nowych nawierzchni i chodników, ale również całej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz nowego ciepłociągu.

Protest rolników we Wrocławiu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE