Ulica Zdrojowa w Kołobrzegu do remontu

i

Autor: materiały prasowe Ulica Zdrojowa w Kołobrzegu do remontu

Przebudowa Zdrojowej ruszy przed sezonem. Tak zdecydował kołobrzeski magistrat

2022-03-18 15:01

Trwają przygotowania do przeprowadzenia jednej z większych inwestycji w mieście – przebudowy ulicy Zdrojowej. Na początku władze Kołobrzegu zapowiadały, że remont ruszy po sezonie letnim, jednak aby nie stracić dofinansowania – modernizacja ruszy wcześniej

Powodem przyspieszenia prac są również rosnące ceny na rynku budowlanym oraz możliwość utraty dofinansowania z Polskiego Ładu, a to wynosi 13 mln zł. Przetarg na wykonawce ruszy jeszcze w kwietniu, zwycięska firma będzie miała na wykonanie prac 330 dni od czasu podpisania umowy.

Prowadzenie tak dużej inwestycji w czasie sezonu oznacza ogromne problemy komunikacyjnej w tej części miasta. Z utrudnieniami muszą liczyć się również przedsiębiorcy, którzy w strefie uzdrowiskowej prowadzą swoje interesy. Magistrat poszukuje możliwych rozwiązań, które pomogą rozwiązać problem.

Zakres prac przebudowy ul. Zdrojowej jest rozległy dotyczy nie tylko budowy nowych nawierzchni i chodników, ale również całej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz nowego ciepłociągu.

Protest rolników we Wrocławiu.