Rusza przebudowa ul. Kościuszki w Koszalinie. Utrudnienia potrwają do wiosny przyszłego roku

2020-10-29 12:34

Od 2 listopada zamknięty będzie odcinek ul. Kościuszki od skrzyżowania z al. Monte Cassino i ul. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Waryńskiego. Zostanie wprowadzony objazd przez ul. Pileckiego i Piłsudskiego

W pierwszym etapie prac, po zdjęciu starego asfaltu planowana jest budowa kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Ponieważ elementy tych dwóch branż wchodzą w zakres istniejącego ronda al. Monte Cassino-Kościuszki-Pileckiego, organizacja ruchu na rondzie zostanie również zmieniona.

Najdroższe samochody świata | ESKA XD - Prosto z salonu #7

Sprawdźcie zmiany organizacji ruchu

Zostanie wprowadzona droga z pierwszeństwem na odcinku Pileckiego - al. Monte Cassino. Podporządkowany zostaje jednokierunkowy wlot ulicy Kościuszki (za amfiteatrem). W następnej kolejności zostanie wprowadzone zwężenie do ok. 4 m do czasu wykonywania podłączenia nowego wodociągu do istniejącej sieci - obowiązywać będzie sterowany ręcznie ruch wahadłowy.

Po wykonaniu tych prac będzie tylko zamknięty odcinek prosty (bez utrudnień na rondzie) ul. Kościuszki - w pierwszej kolejności do drogi wewnętrznej wjazdu do garaży, w drugiej do skrzyżowania z ulicami Józefa Piłsudskiego i Ludwika Waryńskiego umożliwiający wjazd/ wyjazd do Stacji CPN.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki, oświetlenie, nowa nawierzchnia ulicy oraz rondo, które poprawi bezpieczeństwo na dotychczasowym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Kościuszki/Waryńskiego.

Utrudnienia potrwają do wiosny przyszłego roku. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ponad 4 mln złotych, z czego ponad 2 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: