X edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

i

Autor: materiały prasowe X edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

Więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Rusza kolejna edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

2022-03-01 14:07

Projekty do 10 edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego przyjmowane będą od 1 marca do 15 kwietnia. Miasto na realizację zwycięskich pomysłów przeznaczyło najwyższą jak dotąd kwotę 3 mln 630 tys. zł. W ubiegłorocznej edycji do wydania było o 210 tys. zł mniej.

Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 1,3 mln zł. Natomiast po 130 tys. zł na każde z 17 osiedli. Ponadto 120 tys. zł trafi na promocję i organizację Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, bez względu na wiek. Może to zrobić indywidualnie, z grupą znajomych, sąsiadów lub jako organizacja pozarządowa. W przypadku projektów osiedlowych wymaganych jest od jednego do pięciu podpisów poparcia od mieszkańców w zależności od osiedla, natomiast do złożenia projektu ogólnomiejskiego należy zebrać 30 podpisów.

Wprowadzono też kilka zmian. M.in. spotkania informacyjne organizowane będą na etapie składania projektów, nie będzie z kolei z tych wyborczych, osiedlowych. Mieszkańcy osiedli będą mogli głosować na wszystkie projekty z ich osiedla bez względu na ich ilość czy wartość. Szczegółowe informacje dotyczące Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 na stronie www.budzetobywatelski.koszalin.pl

W tym roku zostaną zrealizowane zwycięskie projekty poprzednich edycji budżetu obywatelskiego takie jak: „40 punktów życia- defibrylatory AED”, „Koszalińskie tężnie solankowe” oraz nastąpi rewitalizacja Wodnej Doliny. Pojawią się tam dodatkowe elementy i zostaną naprawione ciągi komunikacyjne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:
POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43