Kolejny radny opuszcza struktury koszalińskiej Koalicji Obywatelskiej

i

Autor: wj Kolejny radny opuszcza struktury koszalińskiej Koalicji Obywatelskiej

Wojna w klubie Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie. Kolejny radny zrezygnował z członkostwa

2020-12-02 9:37

W przeciągu tygodnia dwóch radnych opuściło klub Koalicji Obywatelskiej. Oficjalnie mówi się o rozpadzie wewnątrz struktur klubu, które negatywnie działają na rzecz mieszkańców

Marek Reinholz opuścił klub radnych Koalicji Obywatelskiej w koszalińskiej radzie miasta. Na ręce przewodniczącego rady miejskiej Jana Kuriaty oraz przewodniczącego klubu radnych KO trafiła już rezygnacja.

W oświadczeniu Marka Reinholza czytamy, że nie może zaakceptować decyzji KO, które podejmowane są na tajnych spotkaniach jedynie z częścią, wybranych radnych. Podkreślił również, że decyzje podejmowane przez radnych klubu są niesamodzielne i nieracjonalne, w wielu przypadkach niezgodne z obowiązującym prawem i nie służą rozwojowi Koszalina.

To już drugi radny, który przez utarczki wewnętrzne w Koalicji Obywatelskiej opuścił klub. 26 listopada z członkostwa zrezygnował – Błażej Papiernik, który podczas konferencji wyjaśnił, że odchodzi, ponieważ klub stał się narzędziem w rękach szefa koszalińskiej Platformy Obywatelskiej Tomasza Sobieraja i senatora Stanisława Gawłowskiego do walki o wpływy w mieście.

Na tą chwilę klub Koalicji Obywatelskiej ma 17 radnych.

Protest samorządów we Wrocławiu