Kolejny radny opuszcza struktury koszalińskiej Koalicji Obywatelskiej

i

Autor: wj Kolejny radny opuszcza struktury koszalińskiej Koalicji Obywatelskiej

Wojna w klubie Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie. Kolejny radny zrezygnował z członkostwa

2020-12-02 9:37

W przeciągu tygodnia dwóch radnych opuściło klub Koalicji Obywatelskiej. Oficjalnie mówi się o rozpadzie wewnątrz struktur klubu, które negatywnie działają na rzecz mieszkańców

Marek Reinholz opuścił klub radnych Koalicji Obywatelskiej w koszalińskiej radzie miasta. Na ręce przewodniczącego rady miejskiej Jana Kuriaty oraz przewodniczącego klubu radnych KO trafiła już rezygnacja.

W oświadczeniu Marka Reinholza czytamy, że nie może zaakceptować decyzji KO, które podejmowane są na tajnych spotkaniach jedynie z częścią, wybranych radnych. Podkreślił również, że decyzje podejmowane przez radnych klubu są niesamodzielne i nieracjonalne, w wielu przypadkach niezgodne z obowiązującym prawem i nie służą rozwojowi Koszalina.

To już drugi radny, który przez utarczki wewnętrzne w Koalicji Obywatelskiej opuścił klub. 26 listopada z członkostwa zrezygnował – Błażej Papiernik, który podczas konferencji wyjaśnił, że odchodzi, ponieważ klub stał się narzędziem w rękach szefa koszalińskiej Platformy Obywatelskiej Tomasza Sobieraja i senatora Stanisława Gawłowskiego do walki o wpływy w mieście.

Na tą chwilę klub Koalicji Obywatelskiej ma 17 radnych.

Protest samorządów we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE