Rozpoczął się konkursu Politechniki Koszalińskiej „Bieg po indeks”

i

Autor: pixabay Rozpoczął się konkursu Politechniki Koszalińskiej „Bieg po indeks”

Bieg po Indeks! Konkurs dla lubiących matematykę, fizykę, informatykę

2022-02-09 13:47

Politechnika Koszalińska przy wsparciu miasta Koszalin organizuje konkursu „Bieg po indeks” już po raz 25. Pozwala on uczniom dobrze przygotować się do matury i sprawdzić wiedzę z matematyki, fizyki i informatyki. Konkurs ma trzy etapy.

- Pierwszy etap ma charakter ćwiczeniowy, drugi kwalifikacyjny, a trzeci to już finał. Oprócz nauki przedmiotów ścisłych zachęcamy do skorzystania z nowoczesnych technologii, ponieważ konkurs opiera się o wykorzystanie platformy e-learningowej w dwóch pierwszych etapach. Zazwyczaj ten konkurs skupia na początku około 400 osób, na finale gościmy w Koszalinie z reguły 200 osób. W pandemicznym roku było uczestników zdecydowanie mniej, ale mam nadzieję, że w tym roku wrócimy do tych liczb - mówi rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka.

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 11 marca przez formularz dostępny na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej.

- Do 1 kwietnia trwa I etap konkursu, od 4 do 11 kwietnia II etap, w którym uczniowie rozwiązują 15 zadań i najlepsi dostają się do finału, a ten odbędzie się 22 kwietnia w siedzibie Politechniki Koszalińskiej - poinformował prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej prof. Tomasz Królikowski, przewodniczący kapituły konkursowej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano 27 kwietnia. Uroczystość ma odbyć się w auli Politechniki Koszalińskiej w kampusie przy ul. Śniadeckich. Nagrody są atrakcyjne. Zwycięzcy za I, II i III miejsce otrzymają nagrody finansowe. 30 laureatów otrzyma dyplom, a troje najlepszych, którzy podejmą studnia na Politechnice Koszalińskiej będą przez pół roku dostawać stypendium. Nagradzani w konkursie są także nauczyciele i szkoły, które mogą otrzymać nowoczesne drukarki 3D. 

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne:

      I miejsce – 1000 zł

      II miejsce – 750 zł

      III miejsce – 500 zł

Organizatorami konkursu są: Politechnika Koszalińska oraz Gmina Miasto Koszalin.

Autor: Magda Wanowska-Miksa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?
ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE