- Pierwszy etap ma charakter ćwiczeniowy, drugi kwalifikacyjny, a trzeci to już finał. Oprócz nauki przedmiotów ścisłych zachęcamy do skorzystania z nowoczesnych technologii, ponieważ konkurs opiera się o wykorzystanie platformy e-learningowej w dwóch pierwszych etapach. Zazwyczaj ten konkurs skupia na początku około 400 osób, na finale gościmy w Koszalinie z reguły 200 osób. W pandemicznym roku było uczestników zdecydowanie mniej, ale mam nadzieję, że w tym roku wrócimy do tych liczb - mówi rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka.
Polecany artykuł:
Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 11 marca przez formularz dostępny na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej.
- Do 1 kwietnia trwa I etap konkursu, od 4 do 11 kwietnia II etap, w którym uczniowie rozwiązują 15 zadań i najlepsi dostają się do finału, a ten odbędzie się 22 kwietnia w siedzibie Politechniki Koszalińskiej - poinformował prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej prof. Tomasz Królikowski, przewodniczący kapituły konkursowej.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano 27 kwietnia. Uroczystość ma odbyć się w auli Politechniki Koszalińskiej w kampusie przy ul. Śniadeckich. Nagrody są atrakcyjne. Zwycięzcy za I, II i III miejsce otrzymają nagrody finansowe. 30 laureatów otrzyma dyplom, a troje najlepszych, którzy podejmą studnia na Politechnice Koszalińskiej będą przez pół roku dostawać stypendium. Nagradzani w konkursie są także nauczyciele i szkoły, które mogą otrzymać nowoczesne drukarki 3D.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne:
I miejsce – 1000 zł
II miejsce – 750 zł
III miejsce – 500 zł
Organizatorami konkursu są: Politechnika Koszalińska oraz Gmina Miasto Koszalin.
Autor: Magda Wanowska-Miksa
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!