Wakacje od PiS. Z rządowego wypoczynku korzystają miliony Polaków

i

Autor: pixabay Wakacje od PiS. Z rządowego wypoczynku korzystają miliony Polaków

Bon sportowo-rekreacyjny jak bon turystyczny? Związek Przedsiębiorców proponuje [WYWIAD]

2021-05-04 13:06

Branża sportowo-rekreacyjna bardzo mocno odczuła skutki pandemii, a funkcjonowanie pływalni, aquaparków i obiektów sportowych od blisko roku jest w zawieszeniu. Pojawił się pomysł na ratunek dla przedsiębiorców.

Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie wystąpił z postulatem do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie tzw. polskiego bonu sportowo-rekreacyjnego, który miałby być formą pomocy dla branży sportowej i rekreacyjnej, która to została w dużym stopniu dotknięta pandemią COVID-19.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Majówkowy punkt szczepień w Szczecinie

Związek wskazuje na dwie nadrzędne korzyści związane z wprowadzeniem bonu. Pierwsza jest związana z ratowaniem branży i realną pomocą przedsiębiorcom. Druga dotyczy profilaktyki zdrowia - zwiększenie aktywności fizycznej pozytywnie wpłynęłoby na regenerację polskiego społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży poszkodowanych przez naukę zdalną i odosobnienie.

Mocnym argumentem zwłaszcza tego drugiego czynnika jest fakt, że bon sportowo-rekreacyjny wpisywałby się w założenia Ministerstwa Edukacji i Nauki, które jako priorytet postawiło sobie poprawę kondycji psychofizycznej uczniów.

O propozycji wprowadzenia Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego mówi Diana Sinkiewicz - Wiceprezes Zarządu
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?