Fundacja Zdążyć z Miłością

i

Autor: Materiały prasowe Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Centrum Promocji Zatrudnienia w Koszalinie. Zobacz, gdzie dokładnie powstanie!

2020-10-07 6:56

To nowa inicjatywa Fundacji "Zdążyć z Miłością". W Centrum Promocji Zatrudnienia prowadzona będzie kompleksowa integracja i aktywizacja osób: bezdomnych, w tym przede wszystkim matek samotnie wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych oraz niezaradnych życiowo.

Podejrzany z Koszalina zatrzymany w centrum Barcelony

Centrum Promocji Zatrudnienia w Koszalinie. Gdzie powstanie?

Centrum Promocji Zatrudnienia powstanie w kamienicy przy ul. Niepodległości 7, którą fundacja otrzymała z zasobów Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Budynek ma około 400 m2 i powstaną w nim również mieszkania chronione. Centrum zostanie utworzone po przeprowadzeniu kompleksowych robót budowlanych, remont może potrwać pół roku.

- W tym budynku był pożar i zniszczenia są ogromne. My jako ZBM wyremontujemy klatkę schodową, te prace już trwają. Pozostałe wykona fundacja, myślę, że świetnie sobie z tym poradzą - powiedziała Lucyna Sitarczyk, dyrektor ZBM.

- W Centrum prowadzone będą całkowicie bezpłatnie konsultacje z psychologiem i terapeutą, zajęcia ze specjalistami z zakresu: prawa i mediacji, zajęcia z obsługi komputera i internetu, indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, zajęcia kulinarne, zajęcia z kreowania wizerunku i promocji zdrowia, certyfikowane szkolenia zawodowe i staże - mówi Sylwia Głowacka, autorka projektu.

Fundacja "Zdążyć z Miłością" na utworzenie Centrum Promocji Zatrudnienia w Koszalinie, otrzymała ze środków Unii Europejskiej dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?