Przyspieszony nabór do policji w Koszalinie

i

Autor: KMP Koszalin Przyspieszony nabór do policji w Koszalinie / Zdjęcie ilustracyjne

Przyspieszony nabór do policji w Koszalinie. Komenda szuka chętnych do służby

2020-10-01 13:52

Technicy kryminalistyki, przewodnicy psów służbowych, policyjni wodniacy, motocykliści z wydziału ruchu drogowego czy specjaliści z zakresu rozwiązywania zagadek kryminalnych, to tylko kilka z możliwości, jakie dałaby praca w policji. Tak do służby zachęcają funkcjonariusze, również w Koszalinie

W celu zainteresowania większego grona osób pracą w policji, od lipca zostały uproszczone elementy postępowania kwalifikacyjnego oraz skrócony czas trwania szkolenia zawodowego podstawowego. Jego wymiar wynosi 71 dni.

Podejrzany z Koszalina zatrzymany w centrum Barcelony

Nabór do policji w Koszalinie. Jak zostać policjantem?

Jako zalety pracy w mundurze przedstawiana jest m.in. gwarancja stałych warunków pracy, możliwość rozwoju zawodowego, precyzyjny system wynagrodzenia oraz rozbudowany system socjalny.

Policjantem może zostać obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Na potencjalnych kandydatów czeka test wiedzy, sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna. Następnie kandydat trafi na szkolenie. Warto dodać, że kursant w czasie kursu podstawowego otrzyma 2740 netto + dodatek za wysługę lat, po szkoleniu będzie to o 1200 zł więcej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, ul. Słowackiego.