Więcej łóżek dla pacjentów z Covid – 19

i

Autor: Materiały prasowe Więcej łóżek dla pacjentów z Covid – 19

Dodatkowe łóżka covidowe w koszalińskim szpitalu nie zamkną innych oddziałów

2021-12-21 13:06

11 kolejnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 przygotował Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Uruchomienie dodatkowych łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem nie ogranicza funkcjonowania pozostałych oddziałów Szpitala.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie, na podstawie decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego i w porozumieniu z Marszałkiem Województwa, zwiększył o 11 liczbę łóżek covidowych. Po zmianach w Szpitalu jest łącznie 66 łóżek przeznaczonych do hospitalizacji pacjentów z Covid – 19, w tym 10 łóżek to utworzone niedawno łóżka covidowe dla dzieci.

Wśród dodatkowych łóżek 4 zostały przygotowane na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym dla ciężarnych kobiet zakażonych koronawirusem oraz 4 specjalne stanowiska - na Oddziale Neonatologicznym dla noworodków. 10 łóżek z 66 to stanowiska intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Decyzja Dyrekcji Szpitala jest podyktowana trudną sytuacją epidemiczną w regionie. Podobnie, jak w przypadku uruchomienia łóżek covidowych dla dzieci, tak i w przypadku łóżek dla dorosłych pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu Covid – 19, jest to odpowiedź Szpitala na wciąż utrzymującą się wysoką liczbę zachorowań.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:
ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE