Laureaci konkursu, kapituła konkursowa oraz fundatorzy nagród

i

Autor: Magda Wanowska-Miksa Laureaci konkursu, kapituła konkursowa oraz fundatorzy nagród

Wygrały najlepsze pomysły na biznes. Zakończyła się siódma edycja konkursu „Firma na start”

2021-12-20 8:41

7. edycję konkursu „Firma na start” wygrała Dominika Dorębska z projektem na stworzenie gabinetu pedagogiczno-terapeutycznego dla dzieci. Konkurencję miała sporą, ponieważ w tym roku biznesplany złożył 34 osoby. Kapituła w drugiej kategorii konkursu wyróżniła troje uczniów koszalińskich szkół średnich.

Rozstrzygnięto 7. edycję koszalińskiego konkursu „Firma na start”. Kapituła konkursowa wybrała najlepsze biznesplany na działalność gospodarczą w Koszalinie, w dwóch kategoriach: osób dorosłych do 35 lat oraz uczniów koszalińskich szkół ponadpodstawowych.

W pierwszej kategorii zwyciężyła Dominika Dorębska z projektem na stworzenie gabinetu pedagogiczno-terapeutycznego dla dzieci pod nazwą „Sensacja”. Zamierza tam organizować stacjonarne i terenowe zajęcia indywidualne oraz grupowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju, terapii zaburzeń integracji sensorycznej, sensoplastyki, jogi dla dzieci oraz kompensacji deficytów edukacyjnych. Laureatka pochwaliła się, że formalnie firma już jest i będzie mieściła się przy ul. Zwycięstwa.

Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 35 tys. zł oraz wiele nagród rzeczowych, szkoleń i innych benefitów ułatwiających rozkręcenie biznesu.

Wśród uczniów pierwszą nagrodę otrzymał Adrian Buchholz z koszalińskiego Elektronika za pomysł „Manufaktura Koszalińska Erebor”. Do udziału w konkursie namówiła Adriana jedna z nauczycielek, a pomysł na projekt wziął się z jego pasji. Adrian stworzył biznesplan na rękodzielniczą firmę, która specjalizowałaby się w obróbce skóry, metalu i drewna. Z tych materiałów Adrian chciałby tworzyć spersonalizowane np. torby, portfele, noże.

II miejsce zajął Mateusz Lisowski, uczeń I LO im. S. Dubois w Koszalinie za pomysł „Litofanowo”, związany z drukiem 3D, a na III miejscu uplasowała się Nikola Rembowska z koszalińskiego Ekonoma z pomysłem aplikacji mobilnej do parkowania „Parkit - rezerwujesz i parkujesz”.

Prawie wszyscy laureaci poprzednich edycji konkursu „Firma na start” z powodzeniem prowadzą swoje firmy w Koszalinie. Już dziś prezydent Koszalina Piotr Jedliński zapowiedział koleją edycję konkursu w przyszłym roku. M W-M