Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

i

Autor: Materiały prasowe Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Kobieta na podwójnym gazie za kierownicą karetki prywatnego transportu medycznego!

2021-10-06 11:03

Mieszkankę Białogardu zatrzymał policjant z II koszalińskiego komisariatu. Do zdarzenia doszło na trasie Białogard - Koszalin. Funkcjonariusz był już po służbie ale widząc karetkę prywatnego transportu medycznego, która jechała zygzakiem postanowił zainterweniować. Zajechał kobiecie drogę, wskazał miejsce do zatrzymania i odebrał kluczyki.

Po przyjeździe na miejsce wezwanego patrolu i przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu okazało się, że miała w organizmie 2,4 promila alkoholu. W karetce był też pacjent. 29-latka trafiła do aresztu i już usłyszała zarzut. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

W prowadzonym postępowaniu śledczy sprawdzą m.in. stan zdrowia transportowanego pacjenta i powody, dla których był przewożony z Białogardu do Koszalina. Kierującej grozi jeszcze jeden zarzut - narażenia mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Smolasty z piosenką Raj - występ w ESKA Live