Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierujących

i

Autor: Materiały prasowe Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierujących

12 kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zatrzymani w Koszalinie i regionie

2021-10-04 13:46

W trakcie tylko tego weekendu policjanci pełniący służbę na terenie miasta i powiatu koszalińskiego zatrzymali 12 osób, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niechlubny rekordzista – kierowca tira miał w organizmie 3,6 promila.

Policjanci pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymali w Sianowie na stacji paliw. 40-letni mężczyzna kierował pojazdem marki dodge mając w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Podobny wynik miał kolejny z zatrzymanych w Manowie. 43-letni mężczyzna prowadził mając  2,4 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący poruszał się audi wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja. W chwili badania 38-latek miał 0,8 promila alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą został kierujący, który poruszał się składem MAN na DK 11 w miejscowości Mostowo. Policjantów zawiadomił świadek, który zauważył, że pojazd jedzie zygzakiem, całą szerokością jezdni. 51-latek w chwili badania miał w organizmie 3,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 01.10.2021