Przetarg na koszaliński Manhattan zakończony. Plac sprzedany za ponad 1mln zł

i

Autor: materiały prasowe Przetarg na koszaliński Manhattan zakończony. Plac sprzedany za ponad 1mln zł

Koszaliński Manhattan sprzedany! Powstaną tutaj mieszkania i lokale usługowe

2022-04-06 13:03

Po 11 latach prób plac przy ul. Drzymały został sprzedany lokalnej spółce za 1mln 30 tyś zł. Firma zrealizowanie inwestycji ma 3 lata

Początkowo, w przetargu miały wziąć udział cztery firmy, jednak jedna z nich nie dopełniła wszystkich formalności. Ostatecznie walkę o byłe targowisko podjęły trzy przedsiębiorstwa. Cena wywoławcza zaproponowana przez miasto wynosiła milion złotych. Firmy trzy razy przebiły cenę o 10 tyś zł. Plac kupiła lokalna spółka DTM za 1mln i 30 tysięcy złotych.

Przedmioty na aukcję Wydawnictwa Literackiego

Przypomnijmy, były Manhattan to teren w samym centrum Koszalina o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych. Przez dłuższy czas pełnił rolę  targowiska miejskiego. Jego zły stan techniczny pogarszał się z roku, na rok, a miasto nie miało pieniędzy na jego rewitalizację. W maju 2011 roku handlujący tam przedsiębiorcy zostali przeniesieni na targowisko przy ul. Władysława IV i Połczyńskiej. Od tej pory plac straszył i służył mieszkańcom za parking samochodowy.

Miasto kilkukrotnie próbowało sprzedać obiekt. Po kolejnych nieudanych przetargach, magistrat zdecydował się na obniżenie ceny (początkowa 3mln zł netto) oraz zmienił plan zagospodarowania terenu w tym rejonie. Nowym nabywcą jest lokalna spółka DTM, która ma trzy lata na wybudowanie w tym miejscu lokali mieszkaniowych z powierzchnią usługową.