Taniec to sama przyjemność. Udowodnili to uczestnicy Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!", którego trzecia już edycja odbyła się 4 czerwca. Wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarium koszalińskich imprez. Jego organizacja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie z Programu Społecznik, dzięki któremu realizowane są różne ciekawe inicjatywy na Pomorzu Zachodnim.
W Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!" Vol. 3 wzięło udział 850 tancerzy, którzy przyjechali z różnych stron Polski
- Mamy tutaj wielkie taneczne święto. Koszalin tańczy w rytmie hip-hopu - mówi Kinga Olchowiak, organizatorka turnieju. - Program Społecznik wspiera nas już trzecią edycję. Impreza przebiega bardzo sprawnie i cieszymy się, że pan marszałek też gdzieś tam widzi, na tle tych wszystkich projektów. naszą imprezę.
Podczas turnieju zaprezentowali się soliści i tancerze street dance, czyli hip-hop waacking. Przygotowania do wydarzenia trwały ponad pół roku i pochłonęły dużo pracy.
- Musieliśmy wszystko przygotować, wszystko zaplanować, ale wyszło super! - dodaje organizatorka "Koszalińskie Yo!". - Program Społecznik jest dla nas dużym wsparciem i motywacją do działania, tak że bardzo dziękujemy panu marszałkowi.
Swojego zadowolenia nie kryją także sami uczestnicy wydarzenia, dla których taniec jest nie tylko pasją, ale całym życiem.
- "Kocham tańczyć" to jest za mało powiedziane. Generalnie organizacja jest mega! - mówią. - Jest trochę magicznie. Jest fajnie!
"Koszalińskie Yo!" jest także do spotkania ze znajomymi, którzy mają podobne zainteresowania, wymienić doświadczenia i spełnić swoje marzenia. Niektórzy przyjechali do Koszalina po raz drugi, a nawet trzeci.
Zobaczcie relację z tego wydarzenia!
Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!" Vol. 3 to dopiero rozgrzewka przed tym, co czeka nas w najbliższych tygodniach i miesiącach. W tym roku na projekty Społeczniczek i Społeczników samorząd województwa zachodniopomorskiego przeznaczy prawie 3 miliony złotych. To ogromna szansa na realizację kolejnych lokalnych inicjatyw, a także projektów wspierających młodzież i ekologię. Przewidziano również pomoc na działania pomocowe i integracyjne na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Oznacza to tylko jedno: będzie się działo!
Co już się udało zrobić?
W ostatnim czasie, w ramach Programu Społecznik, udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw o zróżnicowanej tematyce i adresowanych do różnych odbiorców. Podczas festynu "Witajcie w naszej bajce", który odbył się w Parku Nadratowskiego w Szczecinie, w rodzinnej atmosferze i bajkowych klimatach można było w przystępny sposób zapoznać się z szeroko pojętą ekologią. W ramach projektu "Girls Power" w Koszalinie odbyły się warsztaty adresowane do nastolatek, które mogły się dowiedzieć jak pewnym krokiem wejść w dorosłe życie i jak radzić sobie w trudnych czasach pandemii. "Movember - Bieg z wąsem" miał na celu nie tylko promować aktywny tryb życia, ale także uświadomić mężczyznom jak ważne jest ich zdrowie i jaką rolę odgrywa profilaktyka męskich chorób nowotworowych. Natomiast Festiwal Średniowiecznych Machin Oblężniczych w Chwarszczanach był nie tylko wyjątkową podróżą w czasie, ale także pokazał wszystkim uczestnikom jak ważne w życiu są pasje i dlaczego warto je pielęgnować.
To zaledwie niewielki ułamek tego, co już się udało i co można zdziałać w ramach Programu Społecznik. Już niebawem przekonamy się, jakie pomysły zrodziły się w głowach mieszkańców Pomorza Zachodniego w tej edycji Programu Społecznik
Masz pytania?
Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2022-2024 znajdują się na:
- na stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.karrsa.eu,
- w zakładce SPOŁECZNIK na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.: www.wzp.pl,
- na profilu Programu Społecznik na Facebooku,
- w specjalnym serwisie na eska.pl.
Artykuł sponsorowany