Poduszki trafią do DPS-u 12 lutego, a do rąk pensjonariuszy - dwa dni później

i

Autor: Fundacja Twórczości Społecznej Latika Poduszki trafią do DPS-u 12 lutego, a do rąk pensjonariuszy - dwa dni później

Poduszki - serca dla seniorów na Walentynki! Fundacja "Latika" szyje i pomaga [WYWIAD]

2021-02-08 12:50

Poduszki w kształcie serc na walentynki - takie prezenty otrzymają seniorzy z koszalińskiego Domu Pomocy Społecznej "Zielony Taras". Wszystko dzięki inicjatywie członków Fundacji Twórczości Społecznej "Latika", którzy uszyli specjalne poduszki z kieszeniami na termofor i coś słodkiego.

Prezenty zostaną przekazane 12 lutego, a po przejściu 2-dniowej kwarantanny zostaną w bezpieczny sposób przekazane pensjonariuszom przez personel DPS-u.

Posłuchaj o akcji "Serce dla Seniora"
Dzięki podejściu 'zero waste', z niepotrzebnych rzeczy wciąż mogą powstawać nowe, ciekawe i użyteczne przedmioty

i

Autor: Fundacja Twórczości Społecznej Latika Dzięki podejściu 'zero waste', z niepotrzebnych rzeczy wciąż mogą powstawać nowe, ciekawe i użyteczne przedmioty

Fundacja "Latika" wdrażając na co dzień ideę 'zero waste' szyje również maty sensoryczne dla niepełnosprawnych dzieci, trafiają one m.in. do warszawskiej kliniki Budzik.

Niestety jak w każdą inną branżę, również i w działalność fundacji uderzył COVID-19, na fanpage'u Latiki czytamy:

Jeśli tylko chcesz, możesz pomóc nam przetrwać....działamy, mamy wiele pomysłów, również na pomoc innym, ale kończą się nam fundusze na wszelkie materiały i co nas najbardziej martwi na utrzymanie lokalu , w którym jesteśmy (...). Na pomoc urzędów, instytucji nie możemy liczyć ( pisaliśmy) albo nie kwalifikujemy się do żadnej pomocy w ramach Tarczy COVID-19, gdyż funkcjonujemy np. o dwa miesiące za krótko. Piszemy projekty, ale z tego pieniądze jakiekolwiek mogą ( a nie muszą) być dopiero w przyszłym roku. (...) Prosimy o pomoc ? A kiedy przyjdzie taka możliwość, będziemy pomagać i odwdzięczać się czy prywatnie czy też biznesowo. Nie chcemy pomocy tylko za darmo. Pomocą dla nas będą również zlecenia, np. na szycie lub inne formy pracy. Obecnie mamy pomysł na świąteczną akcję dla oddziału dziecięcego naszego szpitala( na początek) i hospicjum, ale potrzebujemy wsparcia przy tym projekcie. Gdyby znalazła się jakaś firma w Koszalinie zainteresowana współpracą w tym temacie zapraszamy do nas ?

Chcieli ją oszukać metodą "na wnuczka", jednak to ona ich oszukała!
Sonda
Czy wspierasz akcje charytatywne?