Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin

i

Autor: Urząd Miasta w Koszalinie Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin

Polska zagra z Rosją w Koszalinie! Mecz o pierwsze miejsce w grupie

2022-02-15 11:19

Koszalińska hala widowiskowo-sportowa obchodzi w tym roku 10-lecie. W ciągu dekady odbyły się tam setki meczów, ale były też koncerty, targi czy kabaretony. Najbliższy plan z wielkim przytupem to mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet.

3 marca biało-czerwone podejmą drużynę narodową Rosji w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Będzie to mecz o wysoką stawkę, bo drużyny będą rywalizować o pierwsze miejsce w grupie. Oba zespoły zgromadziły do tej pory komplet czterech punktów. Kolejne lokaty, trzecią i czwartą, bez punktów zajmują Szwajcaria i Litwa. Do Mistrzostw Europy awansują dwie z czterech drużyn w grupie. Zwycięzca „koszalińskiego” starcia będzie o krok od awansu do turnieju mistrzowskiego.

Dlaczego Koszalin? Odpowiada Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce:

- W Koszalinie zawsze mogliśmy liczyć na gorący doping publiczności. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Przed nami niezwykle ważny, a zarazem ciężki mecz. Nasza drużyna da z siebie wszystko.

Trener Patryk Rombel o przygotowaniach piłkarzy ręcznych do meczów repreznetacji

Zadowolenia z przyznania Koszalinowi prawa do zorganizowania meczu międzynarodowego nie ukrywa także Piotr Jedliński:

– Cieszymy się, że będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć drużynę narodową w naszym mieście. Hala Widowiskowo-Sportowa w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, a mecz z Rosjankami jest fantastycznym prezentem z tej okazji dla mieszkańców miasta oraz całego regionu

Przeciwniczki Polek to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich, występując pod szyldem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zdobyły srebrny medal przegrywając w finale z Francją. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy nasze szczypiornistki zagrają właśnie w Koszalinie. W ostatnich latach biało-czerwone trzykrotnie rozgrywały mecze w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Bilety są już do nabycia na stronie www.eventim.pl. Mecz zaplanowany został na 3 marca i rozpocznie się o godzinie 18:00. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi TVP Sport. Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin.

Oficjalny plakat imprezy

i

Autor: Urząd Miasta w Koszalinie Oficjalny plakat imprezy
Sonda
Interesujesz się sportem?