Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin

i

Autor: Urząd Miasta w Koszalinie Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin

Polska zagra z Rosją w Koszalinie! Mecz o pierwsze miejsce w grupie

2022-02-15 11:19

Koszalińska hala widowiskowo-sportowa obchodzi w tym roku 10-lecie. W ciągu dekady odbyły się tam setki meczów, ale były też koncerty, targi czy kabaretony. Najbliższy plan z wielkim przytupem to mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet.

3 marca biało-czerwone podejmą drużynę narodową Rosji w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Będzie to mecz o wysoką stawkę, bo drużyny będą rywalizować o pierwsze miejsce w grupie. Oba zespoły zgromadziły do tej pory komplet czterech punktów. Kolejne lokaty, trzecią i czwartą, bez punktów zajmują Szwajcaria i Litwa. Do Mistrzostw Europy awansują dwie z czterech drużyn w grupie. Zwycięzca „koszalińskiego” starcia będzie o krok od awansu do turnieju mistrzowskiego.

Dlaczego Koszalin? Odpowiada Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce:

- W Koszalinie zawsze mogliśmy liczyć na gorący doping publiczności. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Przed nami niezwykle ważny, a zarazem ciężki mecz. Nasza drużyna da z siebie wszystko.

Trener Patryk Rombel o przygotowaniach piłkarzy ręcznych do meczów repreznetacji

Zadowolenia z przyznania Koszalinowi prawa do zorganizowania meczu międzynarodowego nie ukrywa także Piotr Jedliński:

– Cieszymy się, że będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć drużynę narodową w naszym mieście. Hala Widowiskowo-Sportowa w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, a mecz z Rosjankami jest fantastycznym prezentem z tej okazji dla mieszkańców miasta oraz całego regionu

Przeciwniczki Polek to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich, występując pod szyldem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zdobyły srebrny medal przegrywając w finale z Francją. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy nasze szczypiornistki zagrają właśnie w Koszalinie. W ostatnich latach biało-czerwone trzykrotnie rozgrywały mecze w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Bilety są już do nabycia na stronie www.eventim.pl. Mecz zaplanowany został na 3 marca i rozpocznie się o godzinie 18:00. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi TVP Sport. Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin.

Oficjalny plakat imprezy

i

Autor: Urząd Miasta w Koszalinie Oficjalny plakat imprezy
Sonda
Interesujesz się sportem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE