Centrum Informacji dla obywateli Ukrainy

i

Autor: Materiały prasowe Centrum Informacji dla obywateli Ukrainy

Pomoc dla uchodźców. W Koszalinie działa Centrum Informacji dla obywateli Ukrainy

2022-03-08 11:57

Urząd Miasta w Koszalinie podjął decyzję o kolejnej pomocy dla uchodźców, którzy cały czas docierają do miasta. W Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dworcowej 11/15 uruchomiono Centrum Informacji dla obywateli Ukrainy.

Osoby zgłaszające się do punktu dowiedzą się gdzie można otrzymać wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, jak załatwić kwestie związane z opieką medyczną oraz zgłoszeniem dziecka do żłobka i przedszkola. Udzielane są również informacje dotyczące schronienia i pomocy na terenie Koszalina.

Centrum Informacji dla obywateli Ukrainy otwarte jest od godz. 8.00 do godz. 17.00. Informacje można uzyskać także telefonicznie, nr tel. 94 346 24 40.

Miejski Punkt Informacyjny dla uchodźców z Ukrainy działa także w Kołobrzegu. Otwarty został w Centrum Spraw Społecznych przy ulicy Okopowej. Czynny jest w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 20.00.

W miejskim punkcie informacyjnym dla uchodźców z Ukrainy dostępne są też informacje o bezpłatnych usługach wielu instytucji to m.in. kancelarie prawne i notarialne, zakłady fotograficzne, gabinety weterynarii. Można tu uzyskać adresy i numery telefonów, m.in do przychodni lekarskich oraz kołobrzeskich parafii. Zapewnione jest też wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Dzień kobiet! Oddaj paniom należną im cześć i zdobądź komplet, choć lekko nie będzie!

Pytanie 1 z 15
Historia przekazuje, że po raz pierwszy dzień kobiet obchodzono w 1910 roku. W jakim państwie?
Charytatywny Live prezenterów Radia ESKA!