Po sadzeniu leśnicy zapraszają na poczęstunek i ognisko

i

Autor: Nadleśnictwo Karnieszewice Po sadzeniu leśnicy zapraszają na poczęstunek i ognisko

Posadź drzewo koło Góry Chełmskiej - akcja Nadleśnictwa

2022-03-28 13:25

Ty też możesz zostawić swój "Zielony Ślad" - Nadleśnictwo Karnieszewice zaprasza na swoją cykliczną akcję wspólnego sadzenia lasu. Jedna z bukowych sadzonek może trafić w Wasze ręce i możecie mieć realny wpływ na to, jaki las zastaną przyszłe pokolenia.

Akcję zaplanowano w sobotę 9 kwietnia o godzinie 10:00 na parkingu leśnym „Kłos”, który znajduje się na trasie Koszalin-Sianów (ul. Słupska).Jeśli chcielibyście wziąć udział w "Zielonym Śladzie" warto dać wcześniej znać Nadleśnictwu: piszcie lub dzwońcie w tej sprawie do p. Kingi Trzeciak-Sieprawskiej: telefon +48 883-347-634, e-mail: kinga.trzeciak@szczecinek.lasy.gov.pl.

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie

Do samego sadzenia najlepiej się odpowiednio przygotować:

  • weźcie ubrania, które będzie można w razie czego ubrudzić, niezbędne też będą solidne buty, bo sadzenie będzie się odbywać na zboczu góry
  • zabierzcie ze sobą narzędzie pracy - czyli szpadel, a jeśli nie macie w domu szpadla - leśnicy pozwolą Wam na użycie ich narzędzi
  • rękawice ochronne będą dobrym pomysłem
  • ale przede wszystkim przyda się dużo pozytywnej energii!

Będzie też okazja by podczas nieco ponad kilometrowego spaceru porozmawiać z leśnikami o nurtujących nas sprawach związanych z lasem. Po zakończeniu sadzenia Nadleśnictwo Karnieszewice zaprasza na poczęstunek i ognisko!