W biały dzień ukradli jaskrawe Ferrari warte MILIONY! Momen kradzieży nagrała kamera monitoringu [WIDEO]

i

Autor: KMP Koszalin Do kradzieży jaskrawo zielonego Ferrari 488 Spider doszło 2 sierpnia w Mielnie

W biały dzień ukradli jaskrawe Ferrari warte MILIONY! Moment kradzieży nagrała kamera monitoringu [WIDEO]

2020-10-01 8:19

Kilka tygodni temu bardzo głośni było o zuchwałej kradzieży jaskrawo zielonego Ferrari 488 Spider. Supersamochód zniknął sprzed jednego z ośrodków w Mielnie. Policja w Koszalinie w końcu dopadła złodziei. Wszystko dzięki nagraniu z monitoringu. Zobaczcie sami.

Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł

Luksusowe i superszybkie Ferrari 488 Spider zostało skradzione sprzed jednego z ośrodków w Mielnie dokładnie 2 sierpnia i to w biały dzień! Sprawcy kradzieży byli doskonale przygotowani do akcji i wiedzieli co robią.

Skradziony samochód jest bardzo charakterystyczny. Ma jaskrawo-zieloną karoserię. Szacunkowa wartość skradzionego Ferrari to ponad milion złotych. Kiedy tylko właściciel supersamochodu zorientował się, że jego zielone cudo z Maranello zostało skradzione to postawił na nogi wszystkie służby.

- Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym Ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione Ferrari opuściło Polskę. Należy podkreślić, że do poczynionych ustaleń przyczyniła się też aktywna postawa pokrzywdzonego, internautów, świadków oraz mediów, których spostrzeżenia i informacje były niezwłocznie weryfikowane - czytamy w komunikacie koszalińskiej policji.

QUIZ. Jak dobrze znasz samochody Bonda?

Pytanie 1 z 13
Jak nazywa się najbardziej kultowy wóz, który zadebiutował w filmie „Goldfinger”?

Kolejne ustalenia policjantów przyczyniły się do wytypowania osób, które mały związek z kradzieżą wartego ponad milion złotych pojazdu. Już w połowie sierpnia czynności związane z ich zatrzymaniem zostały przeprowadzone równolegle na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw.

- Prokurator Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem procesowym i wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi osobami wystąpił do Sądu Rejonowego w Koszalinie z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje koszalińska policja.

Są osoby, które wielokrotnie próbują zdać egzamin na prawo jazdy, ale bez rezultatu. Mówi Eugeniusz Tomala, rzecznik katowickiego WORD-u: