ADRIA

i

Autor: Teatr ADRIA Koszalin

4 lata temu nowe życie w Koszalinie dostała... ADRIA!

2024-02-02 12:06

Budynek przy ul. Grunwaldzkiej 8-10 to na mapie Koszalina miejsce, które kojarzymy przede wszystkim ze sztuką. Gościła ona tam w różnej formie. Początkowo pod postacią koncertów w dawnej kawiarni. Później jako kino, a od 4. lat jest to teatr muzyczny, który zeszłym roku przyciągnął ponad 24tys. osób na widownię.

Okazja która mogła okazać się totalną porażką!

Nie można pominąć faktu, że na okazję zakupu budynku; właściciele Teatru Muzycznego ADRIA trafili w najgorszym momencie. Były to czasy, kiedy świat obiegały informacje o rozprzestrzeniającym się koronawirusie. Pod koniec 2019r. nikt nie spodziewał się, że dosłownie za kilka miesięcy, również Polska padnie jego ofiarą. Ale tak się stało i wszyscy dobrze wiemy, jak ciężkie to były czasy... Śmiertelne przypadki dotknęły nie tylko ludzi, ale także firm; które pod wpływem restrykcji zmuszone były do zamknięcia swojej działalności. Jednak 4 lata później, drzwi koszalińskiej ADRII wciąż otwierają się dla nowych odwiedzających. 

Scena ADRII przed remontem

i

Autor: Teatr ADRIA Koszalin

Musicale, koncerty i nie tylko

Oprócz bogatego repertuaru musicalowego, w teatrze odbywają się także inne wydarzenia. To m.in.: stand-up'y, czy koncerty różnorodnych artystów. Jednak to właśnie sztuka teatralna jest tym, co przyciąga na widownię nie tylko mieszkańców Koszalina, ale także ludzi z całej Polski! Również aktorzy występujący na scenie, nie są tylko lokalni. W takich musicalach jak: In The Heights czy Kelnerka możemy zobaczyć popularnego Filipa Cembalę oraz Rafała Szatana.

Scena ADRII po remoncie

i

Autor: Teatr ADRIA Koszalin

4 lata minęły, jak jeden dzień

Od ledwo zapełnionej sali, po wyprzedane bilety. Tak w wielkim skrócie można podsumować 4 lata istnienia Teatru Muzycznego ADRIA w Koszalinie. Jednak w tym, mimo wszystko krótkim czasie wydarzyło się naprawdę wiele. O tym możecie dowiedzieć się z poniższego wywiadu z dyrektorką teatru, Magdaleną Łoś-Wojcieszek oraz jej mężem i dyrektorem artystycznym ADRII - Kacprem Wojcieszkiem. W rozmowie z nami opowiedzieli m.in. o tym, jakie są kulisy prowadzenia teatru jako małżeństwo. 

Barbara Kurdej-Szatan o swoich teatralnych rolach
POSŁUCHAJ! 4 lata Teatru Muzycznego ADRIA w Koszalinie!
Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres koszalin@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!