80-latek skazany na 6 lat więzienia za zabójstwo swojej partnerki

i

Autor: pixabay 80-latek skazany na 6 lat więzienia za zabójstwo swojej partnerki

​6 lat więzienia za zabójstwo partnerki. Skazany 80-latek

2021-12-09 12:11

Do zabójstwa doszło w nocy pod koniec listopada 2020 r. w Starym Chwalimiu w pow. szczecineckim. 79-letni wówczas mężczyzna udusił w łóżku o pięć lat młodszą partnerkę, po tym jak doszło między nimi do sprzeczki. Po zabójstwie ciało zmarłej obłożył kwiatami, zrobił zdjęcie i pojechał do swojej rodziny. Powiedział, co zrobił i sam zgłosił się na policję.

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał w środę 80-letniego Józefa K. na 6 lat więzienia za zabójstwo kobiety, z którą zamieszkał w Starym Chwalimiu. Oskarżony, co potwierdziła opinia biegłych, w chwili popełniania czynu miał ograniczoną poczytalność.

Józef K. przyznając się na sali rozpraw do zarzucanego mu czynu, nie umiał wyjaśnić, dlaczego zabił. "Nie wiem, dlaczego to zrobiłem, przez pięć miesięcy nie przespałem ani jednej nocy. Płakałem. (…) Dla mnie to też jest tragedia, jak dla rodziny Wandy. Ja tego nie chciałem" – mówił oskarżony.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator chciał dla oskarżonego 8 lat pozbawienia wolności, obrona liczyła na łagodny wymiar kary.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

GENZIE VS Ekipa | ESKA XD - Radio Eska #37