Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

i

Autor: materiały prasowe Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

Spoełczne

Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

2023-07-12 13:14

Ponad 80 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi do gmin i powiatów na budowę lub modernizację dróg lokalnych. Wśród beneficjentów jest m.in. powiat koszaliński oraz Gmina Ustronie Morskie.

O wsparcie na budowę lub przebudowę dróg lokalnych mogły ubiegać się gminy, powiaty oraz związki gmin i związki powiatów. Na liście rankingowej znalazło się 53 beneficjentów wnioskujących o łączne wsparcie ponad 100 mln zł. Samorząd Województwa w pierwszej kolejności podpisze umowy z samorządami, których działania mieszczą się w dostępnej kwocie - ponad 82 mln zł. Maksymalne wsparcie dla jednego beneficjenta to 5 mln zł.

Wyścig na wyborcze obietnice! P. Kuczyński: "Idziemy drogą Grecji"

Trzeci nabór wniosków na budowę lub modernizację dróg lokalnych był możliwy dzięki  wolnym środkom, które pozostały w budżecie województwa. To kwota 18 mln euro. Decyzją Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wśród beneficjentów zlazł się powiat koszaliński, który z dofinansowania przebuduje drogę w Karniszewicach. Gmina Kołobrzeg przeprowadzi drugi etap prac drogi w Stramnicy, a w gminie Darłowo zostanie wyremontowana droga w miejscowości Cisowo.

Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 zostało zrealizowanych 121 projektów na kwotę ponad 89 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 140 km dróg.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE