Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

i

Autor: materiały prasowe Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

Spoełczne

Będą nowe drogi. Ponad 80 mln zł trafi do gmin w Województwie Zachodniopomorskim

2023-07-12 13:14

Ponad 80 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi do gmin i powiatów na budowę lub modernizację dróg lokalnych. Wśród beneficjentów jest m.in. powiat koszaliński oraz Gmina Ustronie Morskie.

O wsparcie na budowę lub przebudowę dróg lokalnych mogły ubiegać się gminy, powiaty oraz związki gmin i związki powiatów. Na liście rankingowej znalazło się 53 beneficjentów wnioskujących o łączne wsparcie ponad 100 mln zł. Samorząd Województwa w pierwszej kolejności podpisze umowy z samorządami, których działania mieszczą się w dostępnej kwocie - ponad 82 mln zł. Maksymalne wsparcie dla jednego beneficjenta to 5 mln zł.

Wyścig na wyborcze obietnice! P. Kuczyński: "Idziemy drogą Grecji"

Trzeci nabór wniosków na budowę lub modernizację dróg lokalnych był możliwy dzięki  wolnym środkom, które pozostały w budżecie województwa. To kwota 18 mln euro. Decyzją Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wśród beneficjentów zlazł się powiat koszaliński, który z dofinansowania przebuduje drogę w Karniszewicach. Gmina Kołobrzeg przeprowadzi drugi etap prac drogi w Stramnicy, a w gminie Darłowo zostanie wyremontowana droga w miejscowości Cisowo.

Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 zostało zrealizowanych 121 projektów na kwotę ponad 89 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 140 km dróg.