Wielkanocny Jarmark Jamneński

i

Autor: Materiały prasowe Wielkanocny Jarmark Jamneński

Wydarzenia

Będzie świątecznie, kolorowo i smacznie. Wielkanocny Jarmark Jamneński

2024-03-06 9:44

Muzeum w Koszalinie organizuje pierwszy w tym roku jarmark. Na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej 17 marca odbędzie się Wielkanocny Jarmark Jamneński. Na stoiskach czekać będą przede wszystkim świąteczne dekoracje i przysmaki.

17 marca w godz. 11:00-16:00 na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej dostępne będą świąteczne dekoracje, pisanki, koronkowe serwetki, oraz przedmioty wykonane przez rękodzielników: szyte zabawki, drewniane rzeźby, ceramika, biżuteria czy naturalne kosmetyki. Nie zabraknie też świątecznych przysmaków - wędlin, ciast, serów oraz ciepłych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas warsztatów plastycznych powstaną świąteczne dekoracje na wielkanocny stół.

Wystawa stała, prezentująca życie dawnych mieszkańców Jamna i Łabusza, wzbogacona zostanie obiektami z Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie, związanymi z Wielkanocą. Będzie można podziwiać na niej tradycyjne pisanki, palmy, rzeźby o tematyce religijnej oraz kolorowe pająki wykonane ze słomy i bibułowych kwiatów.

Podczas jarmarku wystąpi dziecięcy zespół ludowy „Zaciszaki”.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Najgłupsze odpowiedzi w Familiadzie: Quiz

Pytanie 1 z 10
Największe kraje świata to:
PORANEK ESKA ROCK - Miś kontynuacja