Działania skierowane na pomoc osobom potrzebującym

i

Autor: Materiały prasowe Działania skierowane na pomoc osobom potrzebującym

Pomoc

Bezdomni nie chcą pomocy. Koszalińskie służby kontrolują koczowiska

2023-12-18 12:31

Koszalińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz pracownikami CUS w Koszalinie po raz kolejny sprawdzali różne miejsca przebywania osób, które straciły dach nad głową - pustostany, piwnice i ogródki działkowe. Ujawniono też kilka nowych koczowisk.

Mundurowi namawiali bezdomnych do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje działające na terenie Koszalina. Zachęcali do korzystania z tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych. Niestety ale doświadczenie podczas tego typu działań pokazuje, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest trzeźwość.

Policjanci apelują też do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby samotne, bezradne czy też nietrzeźwe. Informacje dotyczące miejsc przebywania takich osób można przekazywać dzwoniąc na numer 112.

Koczowiska osób bezdomnych

i

Autor: Materiały prasowe Koczowiska osób bezdomnych

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz świąteczne filmy. Nie tylko Kevin sam w domu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jakiego koloru był Grinch?
Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK