inwestycje

Budowa S6 w województwie zachodniopomorskim. Tak wygląda kluczowy odcinek pomiędzy Sianowem a Sławnem!

2024-01-24 8:58

Droga S6 to kluczowa ekspresówka, która połączy dwa największe miasta Pomorza - Gdańsk i Szczecin. Oprócz prac w województwie pomorskim, trwają też budowy w województwie zachodniopomorskim. Co dzieje się na budowie S6 pod Koszalinem? Sprawdziliśmy postęp prac!

S6 w Zachodniopomorskiem rośnie w oczach!

To długo wyczekiwana droga dla mieszkańców całego Pomorza. W końcu będzie można przejechać w o wiele lepszych warunkach ze Szczecina do Gdańska. Dodatkowo wiele miast takich jak Sławno, Koszalin czy Lębork zyskają komfortową, ekspresową drogę.

- Na placu budowy 𝐝𝐫𝐨𝐠𝐢 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐫𝐞𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐒𝟔 𝐒𝐢𝐚𝐧𝐨́𝐰 - 𝐒ł𝐚𝐰𝐧𝐨, pomimo zimowych warunków atmosferycznych, prace trwają. Oczywiście tam, gdzie reżim technologiczny na to pozwala. Wykonywane są roboty ziemne i prace mostowe, m.in. przy posadowieniu mostu przez rzekę Grabowa przy węźle Malechowo - przekazało nam GDDKiA.

A jak wygląda postęp prac S6 w Zachodniopomorskiem na zdjęciach? Koniecznie zobaczcie!

S6 w Polsce: kiedy planowany koniec prac zachodniopomorskiego odcinka?

Po zakończeniu prac przejazd S6 z Trójmiasta do Szczecina ma zająć około 3 godzin. Obecnie jest to 5 godzin, w zależności od korków. Warto dodać, że w okolicach Szczecina S6 zamienia się w A6, która prowadzi już wprost do Berlina.

Koniec prac na S6 w Zachodniopomorskiem planowane jest do jesieni 2025 roku. Jak zapewniał rzecznik poprzedniego rządu, Piotr Muller, gwarancje  finansowe zostały zachowane, dlatego nic nie powstrzyma dokończenia budowy S6.

Chwile grozy w koszalińskim żłobku