„BYSTRY PRZEDSZKOLAK”- policja w przedszkolu

i

Autor: materiały prasowe „BYSTRY PRZEDSZKOLAK”- policja w przedszkolu

społeczne

„BYSTRY PRZEDSZKOLAK”- policjanci przekazywali więdzę najmłodszym

2024-05-28 15:32

Policjanci z koszalińskiej komendy w ramach realizowanego programu „Bystry Przedszkolak”, po raz kolejny spotkali się z najmłodszymi. Tym razem mundurowi odwiedzili przedszkolaków z Suchej Koszalińskiej.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z przedszkolakami o zasadach zachowania bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, w domu oraz na placu zabaw. Maluchy dowiedziały się, jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych i jak bardzo wpływają one na poprawę naszej widoczności na drodze. Funkcjonariusze przekazali wiedzę najmłodszym jak należy zachować się w momencie kiedy zgubimy się i do kogo możemy zwrócić się o pomoc w odnalezieniu rodziców bądź opiekunów.

Przedszkolaki przez zabawę - przypomniały i utrwaliły sobie numer alarmowy 112, oraz dowiedziały się kiedy z tego numeru należy korzystać. Nie zabrakło również tematu dotyczącego zawodu policjanta. Dzieci wiedziały, że praca mundurowych polega przede wszystkim na dbaniu o bezpieczeństwo i pomaganiu innym ludziom. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat wyposażenia jakie posiada policjant podczas pełnienia służby.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Michał KOBOSKO

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.