Dom Pomocy Społecznej w Mielnie

i

Autor: materiały prasowe Dom Pomocy Społecznej w Mielnie

Dodatkowe pieniądze dla Domów Pomocy Społecznej. Skorzysta 6 DPS-ów w regionie

2021-10-14 15:40

Blisko 1,5 mln zł trafi do 32 Domów Pomocy Społecznej w województwie zachodniopomorskim. Jest to kolejna transza dodatkowych środków z budżetu państwa dla tych placówek. Najwyższa kwota trafi do powiatu koszalińskiego, który prowadzi 6 DPS-ów, w których jest 667 miejsc. Dotacje trafią też do powiatu białogardzkiego i kołobrzeskiego.

- Wsparcie przeznaczone jest na zapewnienie niezbędnej kadry oraz zakup środków ochrony osobistej, sprzętu i wyposażenia związanych z ochroną przed zakażeniami Covid-19 – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.Najwyższa dotacja w wysokości prawie 260 tys. zł trafi do powiatu koszalińskiego dla DPS-ów w Nowych Bielicach, Mielnie, Parsowie, Żydowie, Bobolicach i Cetuniu, które dysponują 667 miejscami.

Z regionu wsparcie otrzyma również powiat białogardzki. 60 tys. zł wesprze działalności DPS-u dla 180 osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Również ponad 70 tys. zł otrzyma powiat kołobrzeski, który prowadzi 3 DPS-y w Kołobrzegu, Włościborzu i Gościnie.

Placówka w Kołobrzegu otrzyma zaledwie 12 tys. zł, ale jest to mały ośrodek, w którym jest 35 miejsc dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. DPS we Włościborzu ma 110 miejsc dla osób przewlekle somatycznie chorych i otrzyma na swoją działalności blisko 40 tys. zł. Natomiast ośrodek w Gościnie przeznaczony jest dla 60 osób w podeszłym wieku i trafi do niego blisko 22 tys. zł.

W sumie wojewoda zachodniopomorski przekazał dotacje 17 powiatom i miastu Koszalin. Przypomnę, że pierwsza transza dodatkowych środków na ten rok dla samorządów prowadzących DPS-y została przekazana przez wojewodę w marcu. Do 17 powiatów i miasta Koszalin trafiło wtedy w sumie około 2 mln 400 tys. zł. MW-M

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Daria - piosenka Love Blind na żywo [ESKA Live]