ZAZ w Karlinie

i

Autor: materiały prasowe ZAZ w Karlinie

Dofinansowanie dla Zakładów Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu i Karlinie

2022-01-25 14:58

Przyznane dotacje z budżetu województwa mają pokryć bieżące koszty działania placówek. Zakłady Aktywności Zawodowej to miejsca, w których osoby z niepełnosprawnością znajdują zatrudnienie, mogą też uczestniczyć w rehabilitacji.

ZAZ w Kołobrzegu

Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu działa od 2003 r. i prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu. Placówka zatrudnia obecnie 50 osób z niepełnosprawnością. Mocną stroną zakładu jest zmodernizowany ostatnio dział gastronomiczny, który specjalizuje się w przygotowywaniu smacznych, domowych obiadów. Placówka posiada pięć sal, w tym trzy klimatyzowane, przystosowane do organizacji wesel, komunii i szkoleń. Pracownicy ZAZ-u zajmują się także krawiectwem czy utrzymaniem terenów zielonych. Prowadzony jest też dział poligrafii i sitodruku. Kwota dotacji ze środków samorządu województwa wyniesie 430 tys. zł.

ZAZ „Feniks” w Karlinie

Placówka rozpoczęła działalność w tym roku. Aby mogła powstać najpierw spółdzielnia socjalna „Feniks” z Białogardu pozyskała od gminy lokal o powierzchni 630 m2 przy ul. Szczecińskiej 6 po byłym Domu Kultury, a następnie sięgnęła po środki unijne w wysokości ponad 2,5 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację i adaptację obiektu. Prace remontowe w budynku, których koszt oszacowano na ok. 4 mln zł.

Zakład Aktywności Zawodowej w Karlinie to pierwszy taki obiekt w regionie koszalińskim. Ma specjalizować się w zakresie usług pralniczych, pakowania i szycia woreczków zapachowych. Obecnie w placówce zatrudnionych jest 25 osób z niepełnosprawnością Ze środków województwa spółdzielnia otrzymała dotację w wysokości 200 tys. zł.

W sumie do dziesięciu ZAZ-ów z województwa trafi 5,6 mln zł ze środków samorządu województwa. W dziesięciu zachodniopomorskich ZAZ-ach zatrudnionych jest 705 osób z niepełnosprawnością.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.
WOŚP - ESKA licytacja G20