inwestycje

Dworzec kolejowy w Koszalinie przestaje straszyć. Zobacz, jak runęły mury koszalińskiego dworca

2023-09-25 14:46

Dworzec kolejowy w Koszalinie był uznawany przez wielu jako jeden z najbrzydszych w Polsce. Nic dziwnego, brzydki żółty odstraszał turystów, a już na pewno osoby korzystające z niego na co dzień. Aktualnie zdecydowano się na stworzenie nowego budynku. Teraz zobaczmy, jak stary przechodzi do historii

Dworzec w Koszalinie przestanie straszyć? Trwa wielkie burzenie

Wielkie burzenie dworca kolejowego w Koszalinie ucieszyło mieszkańców. W social mediach wielu z nich nie ukrywało swojej radości. W końcu budynek, który straszył turystów, odchodzi w niepamięć. Mieszkańcy czekali na to wiele lat.

- Czekałam na tym dworcu na zajęcia. On był naprawdę okropny i bardzo nieprzyjazny dla pasażera - mówi pani Paulina.

Dlatego wielu mieszkańców z entuzjazmem czyta kolejne informacje o burzeniu dworca kolejowego w Koszalinie.

Dworzec w Koszalinie przechodzi do historii. Co wiemy o nowym budynku?

Projekt stworzyła pracownia TBI Architekci z Gdańska. Planowany termin otwarcia to końcówka 2024 roku. W miejsce tej maszkary powstanie nowoczesny dworzec PKP za 44 miliony złotych. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Głównym wykonawcą firma Alstal z Bydgoszczy.

Planowana jest lekka konstrukcja i przeszklona elewacja. Do tego ażurowy dach z trójkątami. W środku poczekalnia oraz przejście na perony. Do tego przestrzeń handlowa. Planowana też jest wyjątkowa nocna iluminacja. Nowy dworzec ma być również przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się windy oraz specjalne ścieżki dla osób niewidomych. Dworzec ma być też energooszczędny – planowane jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych.

Koszalin: Miliony na nowy wiadukt

Zobacz w galerii zdjęć, jak wygląda burzenie dworca kolejowego w Koszalinie!

Quiz geograficzny. Rozpoznasz dworzec PKP po zdjęciu i podpowiedzi? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Stolica województwa zachodniopomorskiego
Szczecin Główny dworzec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE