Eska Let's Bike

i

Autor: mat. prasowe Eska Let's Bike

Eska Let's Bike wraca do Szczecina. Zbliża się wyjątkowe rowerowe święto!

2024-04-27 8:00 Materiał sponsorowany

Turystyka rowerowa to przede wszystkim najzdrowszy sposób podróżowania i oszczędność pieniędzy, a także możliwość dotarcia do miejsc, które często nie są dostępne dla zmotoryzowanych. Wycieczki rowerowe to szansa na poznanie wielu ciekawych zakątków Pomorza Zachodniego. To w dużej mierze zasługa funduszy europejskich, z których sfinansowano budowę tras rowerowych w regionie. O tym, dlaczego warto wsiąść na rower i jak sięgać po fundusze unijne, będzie można przekonać się podczas kolejnej edycji Eska Let’s Bike - wydarzenia adresowanego dla miłośników rowerowych podróży.

Tegoroczna edycja Eska Let's Bike odbędzie się 11 maja 2024 r., podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To wydarzenie adresowane dla cyklistów niemal w każdym wieku, zarówno dla tych, którzy pokonali już na dwóch kółkach setki, a nawet tysiące kilometrów, jak i tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z jednośladem. W godz. 11:00-15:00, przy szczecińskiej Arkonce odbędzie się rowerowy rajd dla prawdziwych miłośników jednośladów w każdym wieku i o różnym doświadczeniu w poruszaniu się na dwóch kółkach. Na uczestników będą czekać liczne atrakcje, m.in.:

  • rowerowy rajd rodzinny,
  • miasteczko Radia ESKA na mecie z DJ-em i atrakcjami,
  • strefa chill-outu,
  • strefa gastronomiczna,
  • strefa dla dzieci z dmuchańcami, bańkami mydlanymi i watą cukrową,
  • atrakcyjne upominki i nagrody w konkursach,
  • fotobudka 360,
  • strefa Funduszy Europejskich.

Ponadto Eska Let's Bike będzie okazją, by sprawdzić się na rowerowym torze przeszkód i zdać egzamin na kartę rowerową. Będzie również możliwość, by oznakować swój rower przez policję - bardzo istotne jest, by chętni właściciele jednośladów mieli ze sobą dowód zakupu i dokument tożsamości. Natomiast w serwisie rowerowym będzie można sprawdzić stan techniczny jednośladu i dokonać drobnych napraw.

Podczas wydarzenia odbędzie się również blok tematyczny na temat obecnych przepisów dotyczących jazdy rowerem - to bardzo istotne po ubiegłorocznej zmianie ustawy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można wykazać się kreatywnością. Odbędzie się bowiem konkurs na najlepiej udekorowany rower w barwach Unii Europejskiej. Do wygrania będą aż dwa nowe rowery!

Więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Eska Let's Bike można znaleźć pod adresem letsbike.eska.pl. Wydarzenie jest współorganizowane przez Pomorze Zachodnie, dzięki unijnemu wsparciu.

Eska Let's Bike

i

Autor: mat. organizatora Eska Let's Bike
Eska Let's Bike

i

Autor: mat. organizatora Eska Let's Bike
Pomorze Zachodnie

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Artykuł sponsorowany