WYDARZENIA

ESKA RIDER SHOW 4 - za nami największe motocyklowe wydarzenie na Pomorzu Zachodnim

2024-05-22 12:54

Setki motocyklistów, rozmowy z ekspertami, największe w regionie targi motocyklowe, koncerty - to i wiele innych atrakcji czekało na miłośników jednośladów w Drawsku Pomorskim. 18 maja teren zielony przy ulicy Prusa i Toruńskiej stał się prawdziwą motocyklową stolicą Polski.

Na miejscu nie brakowało atrakcji zarówno dla miłośników jednośladów jak i dla całych rodzin. Oprócz motocyklowego zlotu w tym dniu królowały rozmowy z ekspertami - prowadzone w specjalnym Eskowym garażu, konkursy z nagrodami - jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najgłośniejszy wydech o Puchar Prezesa PZM oraz Festiwal Smaków FoodTrucków. Nie zabrakło także koncertów - na scenie mogliśmy zobaczyć zespół Muted Message oraz Ikarus Feel, strefy z dmuchańcami dla dzieci czy Eskowego miasteczka z Eskobusem na czele. Nowością w tym roku była obecność TVN TURBO, Wójcik Racing Team czy Strefa.Racing - symulatory do simracingu. 

Co ważne, dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zejścia na kolano, który na wydarzeniu pojawił się również po raz pierwszy. Pomimo tego, że był to symulator a nie realne ćwiczenie na torze, efekt i odczucia riderów były bardzo realistyczne.

O tym jak bardzo pomaga to w treningach opowiada Michał Kurek, właściciel i trener KUREK MotorSport”:

- 2024, to piąty rok szkoleń motocyklistów ulicznych oraz tych jeżdżących po torach wyścigowych na naszym specjalistycznym symulatorze motocyklowym. Jest to zdecydowanie innowacyjna forma szkolenia, która na początku często spotykała się z ogólnym sceptycyzmem. Dziś natomiast, jest to już popularny sposób na statyczną naukę techniki jazdy, która została sprawdzona w praktyce przez wielu motocyklistów, którzy zdecydowali się zaufać naszemu programowi. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w jeździe sportowej, jesteśmy w stanie pomóc każdemu motocykliście, który chciałby poczuć się pewniej na swojej maszynie podczas pokonywania zakrętów.

- Po imprezie nie zwalniamy tempa i już teraz bierzemy się za organizację kolejnej, piątej, jubileuszowej edycji - mówi Krzysztof Grobela z Radia ESKA, pomysłodawca Eska Rider Show.Po kolejnej edycji ESKA RIDER SHOW cały czas mamy pozytywne emocje i dostajemy energetyczny vibe od motocyklistów i partnerów. To potwierdza, że program i atrakcje, które przygotowaliśmy były trafione i spełniły różne oczekiwania. Przybijam piątkę wszystkim zaangażowanym w produkcję tego wydarzenia, partnerom, którzy zapewnili ciekawą ofertę. Było mnóstwo rozmów, wymiany doświadczeń i kontaktów na przyszłość. To świetna baza do kolejnych edycji i szukania nowych pomysłów by jeszcze bardziej dopieścić i zaskoczyć naszych gości. W imieniu całego zespołu Radia ESKA jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w 2025 r.

Zaczęła rodzić w samochodzie. Liczyła się każda minuta
Źródło: ESKA RIDER SHOW 4 - za nami największe motocyklowe wydarzenie na Pomorzu Zachodnim