Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest Kultura dostępna

i

Autor: Grzegorz Otulakowski Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest "Kultura dostępna"

Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Znamy skład jury!

2021-08-10 13:21

18 edycja koszalińskiego festiwalu tuż-tuż. W dniach 7-11 września po raz kolejny spotkają się filmowcy nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Organizatorzy 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" ogłosili ostatnio jury, a zasiądą w nim:

  • Adam Woronowicz - aktor teatralny i filmowy, stworzył kilkadziesiąt ról w produkcjach filmowych, otrzymał statuetkę Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie"Chrzest" (2010) w reż. Marcina Wrony, a w 2018 roku nagrodę za najlepszą rolę męską w filmie "Kamerdyner" (2018) w reż. Filipa Bajona na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Inwazja robotów w centrum Szczecina. Niecodzienna wystawa w Alei Kwiatowej
  • Marta Lipińska - aktorka teatralna, radiowa i filmowa. Do najważniejszych i najbardziej znanych scenicznych kreacji należą role w m.in. "Dwóch teatrach" Jerzego Szaniawskiego, "Mistrzu i Małgorzacie" Michała Bułhakowa czy komedii "Mieszczanin szlachcicem" Moliera. Widzowie mogli ją oglądać w "Nad Niemnem", w którym wcieliła się w postać Emilii Korczyńskiej oraz w popularnych serialach "Ranczo" i "Miodowe lata". Dla wielu słuchaczy Polskiego Radia to Eliza ze słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku".
  • Katarzyna Gniewkowska - aktorka filmowa i teatralna. W filmie zadebiutowała główną rolą w „Między ustami a brzegiem pucharu” w reż. Zbigniewa Kuźmińskiego. Ponadto, współpracowała z takimi reżyserami jak Maciej Pieprzyca („Drzazgi”), Wojciech Smarzowski („Pod Mocnym Aniołem”), Marcin Wrona („Demon”) czy Agnieszka Holland („Ekipa”).
  • Marcin Bortkiewicz - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramaturg i aktor. Za pełnometrażowy debiut fabularny „Noc Walpurgi” (2015) otrzymał wiele nagród na krajowych festiwalach, w tym Nagrodę Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
  • prof. Wojciech Otto - filmoznawca, dyrektor Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor książek: „Literatura i film w kulturze polskiej dwudziestolecia międzywojennego” (Poznań 2007), „Zdzisław Maklakiewicz” (Warszawa 2008) w serii „Ludzie Polskiego Kina” oraz „Obrazy niepełnosprawności w polskim filmie” (Poznań 2012).

Jurorzy ocenią 33 filmy, w tym 12 filmów fabularnych, 14 dokumentalnych i 7 filmów amatorskich. Każdy obraz będzie walczył o statuetkę Motyla 2021.

W każdej kategorii znajdują się filmy polskich twórców, ale na festiwal napłynęły również dzieła m.in. z Hiszpanii, Brazylii, Rosji, Argentyny, Iranu, Korei Południowej czy Indonezji.

Festiwal "Integracja Ty i Ja" potrwa od 7 do 11 września, a jego hasłem przewodnim będzie "Kultura dostępna". Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE