Rewitalizacja koszalińskiej wąskotorówki

i

Autor: Materiały prasowe Rewitalizacja koszalińskiej wąskotorówki

Atrakcja turystyczna

Finansowe wsparcie do koszalińskiej wąskotorówki. 50 tysięcy złotych z budżetu województwa

2023-07-03 9:45

Samorząd województwa kontynuuje współpracę z Towarzystwem Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Na zaplanowany w tym roku remont kolejnego odcinka trasy Urząd Marszałkowski przeznaczy 50 tys. zł.

Finansowe wsparcie jest efektem rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach w 2023 roku. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej jest 1 z 56 podmiotów, którym przyznano dofinansowanie.

Kolejka, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. TKKW dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, a także maszynami do wykonania koniecznych prac, lecz nie ma odpowiedniego budżetu.

Dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego w rewitalizację wąskotorówki, TKKW i Gmina Manowo otrzymywali dotacje na ten cel. W latach 2016-22 Samorząd Województwa przekazał beneficjentom kilkaset tysięcy złotych. Środki te pozwoliły m.in. na remonty torów oraz na wykonanie nawierzchni zintegrowanej przejazdu kolejowego znajdującego się w Manowie na DK nr 11.

W tym roku Urząd Marszałkowski na ratowanie cennej, regionalnej architektury zaplanował we własnym budżecie 2,5 mln zł.

Koszalińska wąskotorówka powstała w 1898 roku. Jest jedną z najstarszych w Polsce i Europie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przy 9/10 idź do szefa po podwyżkę!

Pytanie 1 z 10
Kto wygrał Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Milczenie owiec"?
Rusza Eska Summer City. Przystanek pierwszy – Plaża Miejska w Olsztynie