Przebudowa DW 109 z Trzebiatowa do Płotów kosztowała ok. 97 mln zł

i

Autor: Materiały prasowe Przebudowa DW 109 z Trzebiatowa do Płotów kosztowała ok. 97 mln zł

Gotowa jest już trasa alternatywna nad morze. Jest teraz szersza i bezpieczniejsza

2020-12-16 11:56

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty. Prace kosztowały prawie 100 mln zł. To największa inwestycja Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie sfinalizowana w tym roku

Przebudowano ponad 15 kilometrów trasy z Trzebiatowa do Gryfic i ponad 9,6 km z Gryfic do Płotów. 25 kilometrów poszerzonej drogi służyć będzie nie tylko mieszkańcom powiatu gryfickiego, ale również tysiącom zmotoryzowanych turystów zmierzającym nad Bałtyk.

- Przebudowana DW 109 to ważne uzupełnienie sieci dróg w regionie. Odciąży zakorkowane trasy nad morze, poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania. W sezonie wakacyjnym na pewno będzie bardzo popularnym połączeniem z nadbałtyckim miejscowościami znajdującymi się w gminie Trzebiatów czy w gminie Rewal - zauważa marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Zakończona niedawno inwestycja jest zwieńczeniem gruntownej modernizacji DW 109. Powstało w sumie ponad 30 kilometrów wygodnej, unowocześnionej trasy.

Zobaczcie jak wygląda droga po przebudowie

Nowa nawierzchnia, oznakowanie, elementy wymuszające ograniczenie prędkości

i

Autor: Materiały prasowe Nowa nawierzchnia, oznakowanie, elementy wymuszające ograniczenie prędkości

DW 109 może być alternatywą dla zakorkowanych w sezonie ekspresówek. Pełni też ważną funkcję w obsłudze ruchu lokalnego. Kompleksowy remont drogi spinającej pas nadmorski z krajową S6 wzmocni transportowy potencjał Pomorza Zachodniego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej między Trzebiatowem a Płotami kosztowała prawie 97 mln zł. Projekt otrzymał aż 85 procent unijnego dofinansowania.

Kilka lat wcześniej wyremontowany został odcinek DW 109 z Trzebiatowa do Mrzeżyna. W ten sposób powstało kolejne wygodne połączenie S6 z miejscowościami nadmorskimi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12