E-Link Gwardia Koszalin oficjalnie zaprezentowana!

i

Autor: Tomasz Ślęzak

SPORT

Gotowi na sezon! E-Link Gwardia Koszalin oficjalnie zaprezentowana.

2023-09-11 17:53

Świetny poprzedni sezon, walka do samego końca, byli prawie bezbłędni... i czegoś zabrakło. Mimo braku awansu do Ligi Centralnej w sezonie 2022/2023, piłkarze ręczni Gwardii Koszalin pod wodzą trenera - Piotra Stasiuka zapewniają, że cel jest niezmienny. Ale do tego celu będą dążyć w nieco innym składzie. Nowym i lepszym - takie są zapewnienia.

E-Link Gwardia Koszalin (bo z taką nazwą mamy od niedawna do czynienia) jest już w pełni gotowa na nowy sezon 2023/2024, 1 ligi piłki ręcznej. Zmianie uległ nie tylko sponsor tytularny, ale przede wszystkim skład. Zespół zasila aż 8 nowych zawodników. Co ciekawe, część z nich ma za sobą przeszłość "Superligową". Pozwoliło to dodatkowo na wzmocnienie obrony, która w zeszłym sezonie może nie była zła... , ale Gwardziści byli tak skuteczni w ataku, że głównie na nim się skupiali. Tym razem w kluczowych momentach, defensywa będzie w gotowości. 

Najsławniejsza OSOBA jaką POZNALIŚCIE?! | Wywiadex RADIO ESKA

W trakcie przedsezonowych przygotowań, E-Link Gwardia Koszalin miała okazje sparować ze sporą ilością bardziej doświadczonych drużyn. To m.in.: Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk, ale również zagraniczna (a dokładniej niemiecka) scena, którą reprezentuje ESV Lokomotiv Pirna. Oprócz pojedynczych spotkań, Gwardia brała udział w turnieju Szczecin Cup, a także XV memoriale Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika oraz Mariusza Wnuka w Koszalinie. Turniej wyjazdowy był dla nich zwycięski, a "w domu" też zaprezentowali się dobrze zajmując II miejsce.

Intensywny okres przygotowań dobiegł już końca i teraz czas na prawdziwy sprawdzian. W meczu inauguracyjnym sezonu 2023/2024 piłkarze ręczni z Koszalina zagrają przeciwko USAROWI Kwidzyn. To spotkanie odbędzie się 16 września w sobotę o godzinie 17:00. Zarówno trener jak i zawodnicy są zgodni co do jednego. Liczy się tylko zwycięstwo! W nowym sezonie E-Link Gwardia Koszalin ponownie spróbuje zawalczyć o Ligę Centralną. A jak wygląda nastawienie drużyny? Dowiecie się poniżej, w relacji Tomasza Ślęzaka z oficjalnej prezentacji drużyny! 

Relacja z prezentacji E-Link Gwardii Koszalin.

Jaki sport do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Na szkolnym wf-ie najbardziej lubiłaś:
W-f

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!