178 sołectw zwyciężyło w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”

i

Autor: pomorze 178 sołectw zwyciężyło w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”

Miejskie

Granty dla sołectw rozdane. Pula dofinansowania wyniosła 2, 67 mln zł

2023-06-26 11:31

178 sołectw, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”, będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znalazło się m.in.: Manowo czy Ustronie Morskie

Celem konkursu jest wyróżnienie sołectwa, które realizuje inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także działań o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

Apartamenty za 20 mln zł w centrum Warszawy. Tu Lewandowski pławi się w luksusie

To już siódma edycja konkursu. W ubiegłym roku zgłosiło się 354 sołectwa, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 2,7 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 2,67 mln zł. Zgłoszone zostały 302 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 15 tys. zł. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: Gąski z Gminy Mielno zbudują plac zabaw dla dzieci, w Ustroniu Morskim powstanie strefa wypoczynku, a w Sławnie zostanie zbudowana siłownia plenerowa. 

Łącznie w poprzednich sześciu edycjach do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 2,8 tys. zgłoszeń. Wspartych zostało 955 inicjatyw na łączną kwotę ok. 10 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE