Nowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego

i

Autor: Materiały prasowe Nowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego

Internetowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego. Przewodnik o atrakcjach i utrudnieniach

2021-04-20 12:25

Działa już elektroniczna mapa tras rowerowych, z pełną wizualizacją standardu dróg i różnymi dodatkowymi funkcjami. Wydzielone ścieżki oznaczone są kolorem fioletowym, dobra nawierzchnia – linią ciągłą. Ten nowoczesny przewodnik informuje rowerzystów także o atrakcjach, które spotkają po drodze.

Mapa została udostępniona na specjalnej stronie internetowej. Znajdują się tam informacje o rodzaju nawierzchni i nachyleniu terenu. Elektroniczny przewodnik dla cyklistów informuje także o modernizacjach, ulepszeniach istniejących dróg. Ponadto zawiera wiele innych użytecznych wskazówek, np. ostrzeżenia przed wzmożonym ruchem samochodów na danym odcinku lub wyjątkowo zniszczoną nawierzchnią.

Mapa przedstawia też najświeższe informacje o rozbudowie infrastruktury rowerowej: inwestycje już realizowane, projektowane i planowane. Ma być też wzbogacana o zdjęcia, opisy i propozycje wycieczek. Przygotowywane są też wersje w języku niemieckim i angielskim.

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego docelowo ma liczyć 1100 km. Większość nowych inwestycji jest realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, a 85 proc. finansowania zabezpieczają środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Raport z anteny 20.04, godz.10