Jak powinien wyglądać Kołobrzeg? Na te pytanie mają odpowiedzieć cykliczne spotkania z mieszkańcami.

i

Autor: wikipedia Jak powinien wyglądać Kołobrzeg? Na te pytanie mają odpowiedzieć cykliczne spotkania z mieszkańcami.

Rozwój

Jak powinien wyglądać Kołobrzeg? Na te pytanie mają odpowiedzieć cykliczne spotkania z mieszkańcami.

2023-06-14 9:24

Spotkania dotyczące wyglądu Kołobrzegu skierowane są do mieszkańców, samorządowców, radnych i przedsiębiorców. Uczestnicy będą poruszać bieżące sprawy dotyczące miasta, m.in.: działań w ramach ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Jednym z tematów spotkań w Kołobrzegu będzie także wdrożenie ustawy krajobrazowej. Kilka lat temu władze uzdrowiska podjęły prace nad uchwałą krajobrazową, która określała warunki ustawiania reklam na terenie miejskim. Prace jednak wstrzymano. Miasto cyklicznie przeprowadza kontrolę reklam, szczególnie znajdujących się w pasach drogowych. I właśnie ten temat zostanie poruszony w najbliższy czwartek o godzinie 18, w Laboratorium Kultury Adebar.

Agnieszka Mrozińska o miłości, seksie i przyjaźni w show-biznesie

Otwarte spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu mają charakter konsultacji społecznych. Mają przynieść odpowiedzi oraz rozwiązania na problemy miasta i regionu. Zaplanowano cztery takie spotkania. Do tej pory odbyły się trzy, jedno dotyczyło przyszłości amfiteatru, drugie edukacji i lokalnego rynku pracy, trzecie ruchu kołowego w mieście. Władze miasta widząc duże zainteresowanie konsultacjami, zapowiedziały, że cykl zostanie wznowiony we wrześniu. Ostatnie spotkanie z cyklu w czwartek o godzinie 18, w Laboratorium Kultury Adebar.