Policyjne działania PRĘDKOŚĆ

i

Autor: Materiały prasowe Policyjne działania PRĘDKOŚĆ

Policja

Kierowcy ukarani mandatami. Policja podsumowała działania „Prędkość”

2023-06-30 9:56

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków. Od początku 2023 roku na drogach miasta i powiatu koszalińskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Prędkość”. W minionym półroczu zatrzymali 42 uprawnienia do kierowania za jazdę z prędkością powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Punkty kontrolne na głównych ciągach komunikacyjnych w Koszalinie i regionie, gdzie mundurowi dokonywali pomiarów nie były przypadkowe - wynikały one między innymi ze wskazań dokonywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku 2023 roku na kierujących, którzy lekceważyli przepisy ograniczające prędkość mundurowi nałożyli 2873 mandaty karne, a za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym tzw. 50+ policjanci zatrzymali 42 uprawnienia do kierowania.

Działania „Prędkość” na drogach Koszalina i regionu

i

Autor: Materiały prasowe Działania „Prędkość” na drogach Koszalina i regionu

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów.

Policjanci przypominają, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?
Julia Bui. Wzorem Tolkiena stworzyła własny świat, język i przeniosła to na ekran | Tak trzeba żyć ESKA ROCK