Nielegalny hazard w Kołobrzegu

i

Autor: Materiały prasowe Nielegalny hazard w Kołobrzegu

Kolejny nielegalny salon gier w Kołobrzegu zlikwidowany. Zabezpieczono komputery i gotówkę

2023-01-26 10:51

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zamknęła w Kołobrzegu nielegalny punkt hazardowy. W lokalu zabezpieczono 6 komputerów, router z kartą SIM, telefon komórkowy, dokumentację w formie papierowej oraz gotówkę.

Za prowadzenie nielegalnego punktu hazardowego grozi wysoka grzywna. Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatni na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są takie gry nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu i uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych skierowana jest akcja edukacyjna -  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czy będziesz mieć szczęście w 2023 roku?

Pytanie 1 z 9
Kiedy zamierzasz zacząć przyozdabiać dom na Boże Narodzenie
Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65