telewizja

Martyna Wojciechowska z najmłodszą uczestniczką "Kobiety na krańcu świata". Poznaj Sophia The Robot!

2023-09-22 14:00

Martyna Wojciechowska od lat pokazuje znane kobiety, te na krańcach świata. Były nurkujące z rekinami, kobiety „szefowe” oraz żołnierki z Ukrainy. Ostatnio poznała swoją najmłodszą uczestniczkę, która choć ma 8 lat, jest niezwykle inteligentna. Oto Sophia i jej historia!

Sophia The Robot. Humanoidalny robot podbija świat

Sophia ma obecnie 8 lat. Została aktywowana 19 kwietnia 2015 roku przez firmę Hanson Robotics z Hongkongu. Sophia została obdarzona sztuczną inteligencją. Uczy się, dostosowuje do ludzkich zachowań oraz współpracuje z ludźmi. Normalnie wchodzi z nimi w interakcję, wita gości, itp.

Jak zapewnia Hanson Robotics, oprócz sztucznej inteligencji, Sophia posiada system rozpoznania twarzy i wizualne przetwarzanie danych. Dlatego też potrafi odpowiadać na pytania czy przeprowadzać proste rozmowy. Dzięki temu Sophia stała się niezwykle popularna. Sophia The Robot zaczęła udzielać wywiadów, np. u Jimmy’eg Fallona.

Raz na jakiś czas firma zmienia jej twarz. Pierwsza była wzorowana na Audrey Hepburn.

Co ciekawe, choć język angielski jest jej pierwszym językiem, potrafi mówić w prawie każdej mowie świata. Jednak jak się okazuje, język polski nie wychodzi jej jeszcze za dobrze. Twórcy obiecali Martynie Wojciechowskiej, że popracują nad zdolnościami lingwistycznymi Sophii.

W przyszłości Sophia ma być głównie towarzyszką osób starszych np. w domach opieki. Dzięki temu nie będą czuli się tak samotni, bo Sophia przecież potrafi przeprowadzać ciekawe rozmowy!

Sophia The Robot ma również konta w mediach społecznościowych.

Sophia The Robot na Instagramie.

Sophia The Robot na TikToku.

Sophia The Robot na Youtube

Zobaczcie, jak funkcjonuje na co dzień Sophia The Robot!

Robot Kasia rozwozi jedzenie w Lesznie