Mielno: młody mężczyzna wszedł do wody i nie wypłynął. Trwa akcja poszukiwawcza na Bałtyku

i

Autor: pixabay.com Mielno: młody mężczyzna wszedł do wody i nie wypłynął. Trwa akcja poszukiwawcza na Bałtyku

Mielno: młody mężczyzna wszedł do wody i nie wypłynął. Trwa akcja poszukiwawcza na Bałtyku

2022-07-16 11:57

Młody mężczyzna miał w sobotę wczesnym rankiem wejść do Bałtyku z głównej plaży w Mielnie i nie wypłynąć. Jak podał rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w Gdyni Rafał Goeck, trwa akcja poszukiwawcza.

SAR w sobotę o godz. 6.51 otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który w Mielnie wszedł do wody między falochronami i nie wypłynął.

Jak podał Goeck, obecnie trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny.

W akcji biorą udział dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Kołobrzegu i z Darłowa, specjalistyczna grupa nurków z PSP, ochotnicze straże pożarne i ratownicy wodni.

Utonięcia w Bałtyku - dane

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od kwietnia do początku lipca policja odnotowała już 157 utonięć. Dlatego funkcjonariusze z Pomorza na plażach, w pasie nadmorskim i w pobliżu większych jezior rozpoczęli nadawanie komunikatu głosowego. To ostrzeżenie przed możliwym zagrożeniem w wodzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrać pompę ciepła?