Seniorka straciła 160 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe Seniorka straciła 160 tysięcy złotych

Oszuści

Mieszkanka Koszalina straciła 160 tysięcy złotych! Uwaga na oszustów!

2024-03-12 8:56

Do 83-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrę. Powiedziała, że miała poważny wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy na kaucje by nie trafić do więzienia. Pieniądze miał odebrać syn seniorki. Do drzwi kobiety zapukał mężczyzna. Seniorka myśląc, że to syn przekazała mu zapakowaną w reklamówkę gotówkę. Oszusta szuka policja.

Starsza kobieta uwierzyła rozmówczyni ponieważ ma siostrę oraz syna z którym mieszka ale w czasie rozmowy telefonicznej był w pracy. Po niedługim czasie do drzwi zapukał mężczyzna podający się za syna, któremu seniorka nie przyjrzała się i przekazała reklamówkę z gotówką. Kiedy syn wrócił z pracy kobieta zapytała czy przekazał jej siostrze pieniądze, a on był zdziwiony bo o niczym nie wiedział. Zorientowali się, że 83-latka została oszukana.

Niestety to niejedyny przypadek oszustwa. Wczoraj doszło również do wyłudzenia 50 tysięcy złotych zł. Oszust podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poinformował starszą osobę, że jej rachunek bankowy może zostać zhakowany. Ta przelała pieniądze na konto oszusta.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz podstawy języka angielskiego? Każdy powinien umieć rozwiązać ten quiz

Pytanie 1 z 8
Na początku absolutne podstawy. Co oznacza słowo „purple”?
Fizyczny przycisk V ekran dotykowy w samochodach | Poranek Eska Rock